"ברמאללה לא צועקים מוות לערבים"

ביקורת על קפטן מכבי ת"א ערן זהבי שאמר אחרי המשחק מול סכנין: "לא ידעתי אם אני בישראל או ברמאללה". ח"כ טיבי: "כנראה שהוא מקנא בלה פמיליה". יו"ר הקבוצה בעבר וראש העיר סכנין: אמירה אומללה שמביישת אותו. בעקבות המהומות יעמדו שתי הקבוצות לדין משמעתי

המהומה שהתרחשה בתום משחק הכדורגל אתמול (שני) בין בני סכנין למכבי תל אביב, והתבטאותו של השחקן ערן זהבי ("לא יודע אם שיחקתי ברמאללה או בישראל"), עוררו תגובות סוערות בסכנין ובמערכת הפוליטית. "ברמאללה לא צועקים מוות לערבים", אמר ח"כ אחמד טיבי (הרשימה המשותפת). בעקבות האירועים החריגים יועמדו שתי הקבוצות לדין משמעתי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"עקירת מושבים בידי אוהדי מכבי, קריאות 'מוות לערבים', ההתעטפות הפתטית בדגלי ישראל של שחקני מכבי. כל זה מוביל למסקנה: המשחק התרחש בישראל". ח"כ טיבי התייחס גם לדרישה שלא לקיים משחקים נוספים באצטדיון דוחא בעקבות המהומות האלימות וטען כי מדובר באמירה יהירה ומגוחכת.

"מי שהחל בהשתוללות הוא שוער מכבי האלים שרץ ריצת אמוק ותקף את המאמן אבוקסיס שהביע התלהבות", אמר ח"כ טיבי. "מי שעקר מושבים הם אוהדי מכבי, ולא אוהדי סכנין, ודברים חמורים מאלה התרחשו בבלומפילד, בטדי ובמגרשים אחרים. לסכנין יש אוהדים נפלאים וחמים. קבוצת בני סכנין תישאר לתמיד וזהבי ייעלם או לאירופה או לליגה הארצית בעוד כמה שנים, וכנראה שהוא וחבריו מקנאים באוהדי לה-פמיליה".

דברים ברוח דומה באו מכיוונו של ראש עיריית סכנין מאזן גנאים, שכיהן בעברו כיו"ר בני סכנין. "לא מקובל עלינו ששחקן מתבטא בצורה כזו", אמר לחדשות 2 Online. "לכבוד לנו להיות ברמאללה. כנראה שהוא (זהבי) רגיל להבקיע שערים, אבל אצלנו הוא נכשל. זאת אמירה אומללה שמביישת אותו גם כקפטן וגם כשחקן של נבחרת ישראל".

התובע של ההתאחדות לכדורגל, עו"ד ניר רשף, הודיע כי החליט להעמיד לדין משמעתי את שתי הקבוצות בשל קריאות גזעניות של האוהדים והתנהגות בלתי ספורטיבית של שחקנים ובעלי תפקידים בקבוצות. סכנין אף תעמוד לדין בגין התפרעות, תגרה ותקיפה.

גם "כוכבי" העימות - שוער מכבי תל אביב ראיקוביץ' ומאמן סכנין אבוקסיס יעמדו לדין. ראיקוביץ' יעמוד לדין בגין התנהגות בלתי הולמת בנסיבות מחמירות. אבוקסיס ומאמן הכושר של מכבי תל אביב יעמדו לדין בגין התנהגות בלתי הולמת.

"מכבי מתוסכלת מהתוצאה"

למרות כוננות גבוהה של המשטרה מחשש לעימות בין שני מחנות האוהדים, המהומה פרצה עם סיום המשחק דווקא על כר הדשא. במהלך המהומה דחף שוער מכבי תל אביב את מאמן בני סכנין יוסי אבוקסיס והפיל אותו על הקרקע. במכבי טוענים מנגד שאבוקסיס ניגש לספסל שלהם וניסה להתסיס את האווירה.  

"הם מתוסכלים", אמר אבוקסיס לאחר התקרית. "בסך הכל מחאתי להם כפיים בסוף המשחק, עם כל הקללות שקיללו אותי במשך 90 דקות. מכבי עצבנים מהתוצאה. אני לא אשם שהשוער שלהם בא לדחוף אותי כי דיברתי עם המאמן כושר שלהם".

"מה שקרה לא קשור בשום צורה לכדורגל", אמר לאחר המשחק מאמן מכבי תל אביב פיטר בוס. "לא ראיתי מה קרה שם ואיך זה התחיל".

בהכנת הידיעה השתתף בן מיטלמן