מהומות בסוף המשחק בין מכבי ת"א לסכנין

למרות הכוחות הגדולים שנערכו בטרם פתיחת המשחק, האלימות במשחק בין מכבי תל אביב לסכנין הייתה דווקא לאחר שריקת הסיום. בתום חילופי דברים תקף שוער מכבי את מאמן בני סכנין שנפל על הקרקע

סוף אלים למשחק הכדורגל

משחק הכדורגל המתוח בין בני סכנין למכבי תל אביב הסתיים בתיקו אפס, אך האירועים שתפסו את תשומת הלב התרחשו דווקא לאחר שריקת הסיום. שניות לאחר שהשופט סיים את המשחק החליפו מאמן סכנין יוסי אבוקסיס ומאמן הכושר של מכבי מספר מילים, כשלפתע הגיח מאחור שוערה של מכבי ודחף את אבוקסיס - שכתוצאה מכך נפל על הריצפה. "הם מתוסכלים", אמר אבוקסיס בתגובה בעוד כוחות מג"ב רבים נכנסו לאצטדיון על רקע המהומות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"בסך הכל מחאתי להם כפיים בסוף המשחק, עם כל הקללות שקיללו אותי במשך 90 דקות", הוסיף אבוקסיס. "מכבי עצבנים מהתוצאה. אני לא אשם שהשוער שלהם בא לדחוף אותי כי דיברתי עם המאמן כושר שלהם". מיד לאחר התקרית התלהטו הרוחות בין שחקני שני המועדונים וחילופי מילים ולעיתים גם מהלומות פרצו בין הצדדים.

במרכז הסערה עמד טל בן חיים ממכבי, שסביבו הייתה מתיחות עוד מהמשחק הקודם ביו הצדדים בחצי גמר הגביע. "אין למה שקרה שום דבר עם כדורגל, אני לא מבין מה קרה", אמר פיטר בוס, מאמן מכבי תל אביב. "זה נורא, אין לזה שום קשר לכדורגל, אני לא יודע איך זה התחיל".

מוקדם יותר היום נערכו כוחות משטרה גדולים בכוננות חסרת תקדים מחוץ לאצטדיון דוחא בסכנין, לקראת משחק הכדורגל. המתיחות בין שני מחנות האוהדים בשיאה לאחר משחק חצי גמר הגביע הטעון בין שתי הקבוצות בשבוע שעבר.

מאות אנשי יס"מ וכוחות מיוחדים נערכו בסביבת האצטדיון לקראת המשחק שהתקיים במסגרת ליגת העל, לצד צוותי בילוש ושוטרים סמויים ובסיוע מסוק. למקום הובאו גם מכת"זית ופרשים משטרתיים מחשש להפרות סדר, ומחסומים הוקמו בקרבת האצטדיון. תושבי העיר הביעו תרעומת על ההערכות המשטרתית המוגזמת לטענתם לקראת המשחק הטעון.