חשד: רשלנות מטיילים גרמה לשריפה

כמאה דונם של חורש טבעי עלו באש בדליקה שפרצה ביער ביריה בגליל. במוקד השריפה התגלתה מדורה שהודלקה על ידי מטיילים ובשירותי הכיבוי חושדים שהמטיילים נבהלו ונמלטו לאחר שהאש יצאה משליטה

השריפה ביער ביריה, היום (ירון לוי, יערן גליל עליון ומנהל האירוע מטעם קק״ל)

האם השריפה ביער ביריה פרצה בגלל רשלנות של מטיילים? שעה קלה לאחר שהשתלטו כוחות הכיבוי הגדולים על האש שהשתוללה ביער הסמוך לצפת, חושדים בשירותי כיבוי האש כי הדליקה פרצה עקב רשלנות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במוקד השריפה שפרצה היום (שני) התגלתה מדורה סמוך לשדה קוצים. המדורה הודלקה על ידי מטיילים שככל הנראה נבהלו מהאש שהחלה להשתולל ומיהרו לברוח מהמקום. נפתחה חקירה בעניין.

בתיעוד שצולם היום מהאוויר ניתן לראות כמה ממטוסי הכיבוי מגיחים מעל האש בזה אחר זה, מרססים את חומרי הכיבוי וגורמים לדעיכת האש שהחלה לבעור ביער הסמוך לצפת.

השריפה ביער ביריה, היום (ירון לוי, יערן גליל עליון ומנהל האירוע מטעם קק״ל)

שריפת הענק התפשטה באזור הסמוך לקבר רבי יונתן בן עוזיאל. האש כילתה כ-100 דונם של חורש טבעי וקיים חשש לנזק סביבתי נוסף. שמונה צוותי כיבוי מתחנת גליל-גולן פעלו באזור בסיוע שמונה מטוסים ושבע כבאיות של קרן קיימת לישראל, בכדי להביא לדעיכת הלהבות ולמנוע התקרבותן ליישוב עמוקה, וכעבור מספר שעות הושגה שליטה באש.

השריפה ביער ביריה, היום

לא היו נפגעים או אזרחים שנלכדו באזור כתוצאה מההתלקחות. כוחות משטרה שהוזעקו אף הם למקום, חסמו את צירי התנועה שבין יער ביריה לעמוקה בשני הכיוונים, ופינו את עשרות המטיילים שהיו באזור.