היערכות מוגברת לקראת משחק הכדורגל בסכנין: "זה לא כדורגל, זו מלחמה"

מאות שוטרים וכוחות מיוחדים נערכים בסביבת אצטדיון דוחא, לקראת המשחק שצפוי להתקיים בין מכבי תל אביב לבני סכנין, זאת על רקע המתיחות בין הקבוצות. "לא יעלה על הדעת שהמשחק יהפוך לתצוגה של מלחמה, לא צריך כל כך הרבה שוטרים למשחק כדורגל", טענו בסכנין

היערכות לקראת המשחק

כוחות משטרה גדולים נערכים בכוננות חסרת תקדים מחוץ לאצטדיון דוחא בסכנין, לקראת משחק הכדורגל שיתקיים הערב (שני) בין מכבי תל אביב לבני סכנין. המתיחות בין שני מחנות האוהדים בשיאה לאחר משחק חצי גמר הגביע הטעון בין שתי הקבוצות בשבוע שעבר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מאות אנשי יס"מ וכוחות מיוחדים נערכו בסביבת האצטדיון לקראת המשחק שיתקיים במסגרת ליגת העל, לצד צוותי בילוש ושוטרים סמויים ובסיוע מסוק. למקום הובאו גם מכת"זית ופרשים משטרתיים מחשש להפרות סדר, ומחסומים הוקמו בקרבת האצטדיון. תושבי העיר הביעו תרעומת על ההערכות המשטרתית המוגזמת לטענתם לקראת המשחק הטעון.

"לא יעלה על הדעת שמשחק כדורגל יהפוך לתצוגה של מלחמה", אמרו אוהדי סכנין לחדשות 2 Online. "כמות השוטרים שנמצאת כאן, לא נראתה באצטדיונים כמו 'סמי עופר' ובאחרים. זאת מלחמה לשמה".

לדברים הצטרף גם אחסאן חלאילה, פעיל מפלגת העבודה המתגורר בעיר: "הנוכחות המסיבית של המשטרה, והדיבורים בתקופה האחרונה על משחק מתוח רק תורמת לאווירה הקשה. לא צריך כל כך הרבה שוטרים למשחק כדורגל".

"בסך הכול כדורגל"

ראש עיריית סכנין מאזן גנאים, שכיהן בעברו כיו"ר בני סכנין, נשמע אופטימי יותר מהתושבים. "אנחנו מתכוננים למשחק ספורטיבי, לכדורגל - ותו לא. נכון שבפעם שעברה ראינו אקט מכוער ולא ספורטיבי, אבל אנחנו היום מחפשים כדורגל, רוצים לנצח את המשחק הזה ולהמשיך הלאה כדי שהקבוצה תתקדם". בשעות הצהריים אירח ראש העיר גנאים כמה מאוהדי מכבי תל אביב, בכדי להרגיע את הרוחות. "עשינו הכל בכדי להמחיש שמדובר בסך הכול בספורט ואנחנו מקווים שכך יהיה בסופו של יום", אמר.

גם גיא שוצמן, אוהד מכבי תל אביב שצפוי לצפות במשחק באצטדיון הביע תקווה כי לא יהיה צורך בהפעלת כוח משטרתי במקום. "אני לא חושש ומקווה שסכנין יקבלו אותנו יפה ללא פרובקציות", אמר. "אני סומך על כוחות הביטחון והמשטרה שיעשו את העבודה. זה משחק כדורגל בסך הכל, ולא צריך לעשות מזה 'ביג דיל'".

"אקט לא ספורטיבי"

המתיחות לקראת מפגשן של שתי הקבוצות באה בעקבות ההתרחשויות במשחק חצי גמר גביע המדינה שהתקיים ביום חמישי האחרון. בבני סכנין טענו כי שער שהבקיע שחקן מכבי תל אביב טל בן חיים, נכבש בחוסר ספורטיביות. לאחר הבקעה, מאמן בני סכנין יוסי אבוקסיס הורחק, ומכבי העפילה לגמר הגביע.

המשחק עורר הדים גם במערכת הפוליטית, ועוררו תגובות גם בקרב פוליטקאים יהודים וערבים. "זה אקט מלוכלך שלא תורם לכדורגל", אמר ח"כ אחמד טיבי (הרשימה המשותפת") שהביע תרעומת על ההתרחשויות במשחק.