שריפה גדולה ביער ביריה בגליל

10 מטוסים פעלו לצד צוותי הכיבוי בכדי להביא לדעיכת השריפה. כל המטיילים פונו מהאזור, ורק כעבור מספר שעות הושגה שליטה בלהבות. במקביל פרצה דליקה סמוך למושב יסודות בשפלה, שהובילה להפסקת תנועת הרכבות באזור

שתי שריפות ענק פרצו בצפון הארץ ובשפלה: עשרה מטוסי כיבוי הוזנקו היום (שני) ליער ברייה הסמוך לצפת, זאת לאחר שדוווח על דליקה שפרצה באזור. במקביל, צוותי כיבוי פעלו בשטח מיוער סמוך לגדרה בכדי להשיג שליטה בשריפה נוספת. רק כעבור מספר שעות הושגה שליטה בדליקות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ביער ביריה דווח על שריפת ענק שהתפשטה באזור הסמוך לקבר רבי יונתן בן עוזיאל. האש כילתה עשרות דונמים של חורש טבעי וקיים חשש לנזק סביבתי נוסף. צוותי כיבוי מתחנת גליל-גולן פעלו באזור בסיוע המטוסים בכדי להביא לדעיכת הלהבות ולמנוע התקרבותן ליישוב עמוקה הסמוך, וכעבור מספר שעות הושגה שליטה באש.

לא היו נפגעים או אזרחים שנלכדו באזור כתוצאה מההתלקחות. כוחות משטרה שהוזעקו אף הם למקום, חסמו את צירי התנועה שבין יער ביריה לעמוקה בשני הכיוונים, ופינו את עשרות המטיילים שהיו באזור.

במקביל דווח על דליקה אחרת שפרצה ליד כביש 3, סמוך למושב יסודות שבשפלה. במקום דווח על שריפת חורש, וכוחות כיבוי גדולים הוזעקו למקום יחד עם מטוס כיבוי בכדי למנוע את התפשטות האש לכיוון בתי המושב. גם במקרה זה פונו מטיילים מהמקום, וכן תנועת הרכבות הנוסעות בשטח הסמוך - הופסקה, וכעבור שעה - הושגה שליטה באש.