ההתאחדות לכדורגל החליטה: אלישע לוי יאמן את נבחרת ישראל

המאמן שנכנס לתודעה הציבורית לאחר העונה המדהימה בבית שאן וזכה בשתי אליפויות עם מכבי חיפה נבחר לעמוד על הקווים במשחקי הנבחרת הלאומית. "החלום שלי הוא לאמן את הנבחרת, בגלל זה לא רציתי שום קבוצה", אמר לוי שייבחן בקרוב במוקדמות מונדיאל 2018

אלישע לוי יאמן את הנבחרת

המאמן הבא - אלישע לוי: המועמד המנוסה ביותר מבין חמשת המאמנים שהובאו לאישורה של ההתאחדות לכדורגל זכה היום (רביעי) במינוי הנכסף ויעמוד על הקווים במשחקי הנבחרת הלאומית. ללוי בן ה-59 קריירת אימון ארוכה שהחלה בעונה הבלתי נשכחת של הפועל בית שאן ונגמרה בהפועל באר שבע. בדרך הוא זכה בשתי אליפויות עם מכבי חיפה. ועדת האיתור המליצה על לוי פה אחד ובכך העדיפה אותו על המועמדים: ניר קלינגר, אלי אוחנה, גיא לוזון ורן בן שמעון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אני מבקש להודות לחברי ועדת האיתור על הבחירה בי לתפקיד המחייב, המאתגר והתובעני. לרגע אחד לא היססתי להצהיר בכנות מלאה כי תפקיד זה היה משאת נפש עבורי ובבחינת הגשמת חלום", אמר לוי כשהתבשר על מינויו. "אין מאושר ממני ביום הזה למרות גודל האחריות שהוטלה על כתפיי. נבחרת ישראל היתה, עודנה ולעולם תהיה פסגת השאיפות עבור שחקנים ומאמנים כאחד". 

אלישע לוי אימן את הפועל בית שאן שתיזכר בזכות הסרט הדוקומנטרי "בית שאן סרט מלחמה". לאחר ההצלחה בקבוצה הוא אימן בכמה קבוצות נוספות ולבסוף הגיע לבני סכנין, משם עשה את הקפיצה הגדולה ומונה למאמנה של מכבי חיפה. כשניצח על הקבוצה הירוקה, זכה לוי בשתי אליפויות ואף הוביל אותה לליגת האלופות.

בנוסף לשתי האליפויות, הגיע לוי עם הירוקים לשלושה גמרי גביע המדינה, אך הפסיד בכולם. התחנה האחרונה שלו הייתה הפועל באר שבע, שתחתיו ובזכות הניהול והכסף הגדול שהשקיעה במועדון אלונה ברקת, עשתה הקבוצה את הקפיצה הגדולה והפכה למועדון מוביל בישראל.

המשימה: להחזיר את הכבוד

"זה החלום שלי לאמן את נבחרת ישראל", אמר לוי כשהגיע אתמול למשרדי ההתאחדות שם עמד בפני ועדת האיתור. "קיבלתי החלטה מרצון לא לאמן העונה קבוצה, כדי להתפנות למשרת מאמן הנבחרת".

המשימה הראשונה העומדת בפני המאמן החדש קשה במיוחד - מוקדמות מונדיאל 2018. ישראל הוגרלה לבית אחד עם אריות הכדורגל ספרד (אלופת אירופה) ואיטליה (סגנית אלופת אירופה) והסיכוי שלה להשתחל למונדיאל ברוסיה אפסי עד לא קיים.

עם זאת, יש בכך גם יתרון ללוי שלא יעמוד בפני לחץ להפעיל לטורניר גדול, אלא לקדם את הנבחרת, ולגרום לאוהדים להתחבר מחדש לנבחרת שזוכה בעיקר לבוז ולגלוג.