מסקסופון ועד מסיכה אפריקאית: הצצה למחסן האבדות והמציאות של הרכבת

לקראת הפסח, גם עובדי רכבת ישראל מקפידים לנקות ולסדר - והכלל תקף גם לגבי המחסן של החברה, בו מאוכסנים שלל חפצים שנוסעים הותירו מאחוריהם. מכובעים, כיפות ותעודות זהות - עד לשקית מלאה בסוכריות וצעצועים לילדים. "בכל שבוע המלאי גדל, קוראים למי שהחפצים שייכים לו להגיע ולקחת אותם"

גם היא בין החפצים האבודים. מסיכה אפריקאי (רכבת ישראל)

הרכבת מתמרקת, אולי שכחתם משהו? הניקיונות הקדחתניים שלקראת הפסח הגיעו גם לרכבת ישראל, ובימים אלה מסדרים עובדי הרכבת את מחסן האבדות והמציאות, המקום אליו מתנקזים כל הפריטים שנשכחים בקרונות הרכבת. בנוסף לפרטי לבוש רבים, תיקים וארנקים לפעמים מגיעים למחסן גם פריטים מפתיעים שנוסעים הותירו מאחוריהם, בהם מסיכה אפריקאית, עבודות יצירה של ילדים, שקית מלאה בסוכריות טופי, סקסופון, רובי מים וצעצועים שונים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

עוד נשכחים ברכבת תעודות זהות ורישיונות רבים של אנשים, שהצטברו במחסן האבדות והמציאות, וניתן למצוא בו גם ספרי תנ"ך וסידורי תפילה, כובעים רבים של חרדים שנשכחו בקרונות - וגם חולצה ארוזה של נהג "דן", שבחר לנסוע ברכבת במקום באוטובוס. רכבת ישראל קוראת לשוכחים לבוא ולמצוא את פריטיהם האבודים.

שלל תעודות זהות שנשכחו בקרונות (רכבת ישראל)

אחד הנוסעים שכח אפילו את הסקסופון שלו (רכבת ישראל)


"כל שבוע אנחנו מקבלים בממוצע 120 פריטים: בהם גם הרבה תיקים, מחשבים ניידים וארנקים", אומרת יאנה פרימיס, אחראית מטעם הרכבת על מחלקת אבדות ומציאות. "את הדברים יקרי הערך אנחנו מיד מעבירים למשטרה, ואם מדובר בתחמושת או פריטים צבאיים - ויש הרבה - אנו מיד מעבירים לצה"ל. אם אנחנו מוצאים חוגר או דבר ששייך לחייל, אנחנו מנסים לאתר אותו מהר מאוד בשביל שלא ישפטו אותו על זה. פריטים שאף אחד לא דרש, נתרמים לעמותה".

התפללו למצוא את ספרי התפילה (רכבת ישראל)

גם יצירות אמנות של ילדים נמצאו (רכבת ישראל)