"יש הרבה פצועים מדממים במקום"

שעות אחדות לאחר הפיצוץ שאירע באוטובוס אגד בשכונת תלפיות בירושלים, מגיעה הקלטת השיחה שהתקבלה מהזירה במוקד מד"א. "אני רואה את החלון של האוטובוס מרוסק ורואה אנשים פצועים פה", סיפרה למוקדנית עוברת אורח שנקלעה לזירה

כך נשמעה הדרמה שהתחוללה הערב (שני) בירושלים: בשיחת טלפון שהתקבלה למוקד מד"א, סיפרה עוברת אורח שנקלעה לזירת הפיצוץ בקו 12 של אגד על המראות שנגלו בפניה. "יש הרבה פצועים מדממים במקום, אני לא יודעת כמה", היא אמרה למוקדנית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אני רואה את החלון של האוטובוס מרוסק ורואה אנשים פצועים פה", היא הוסיפה. "אני רואה אוטובוס עם שמשה קדמית מרוסקת, הוא פשוט מולי, קו 12 של אגד, פצועים ירדו מהאוטובוס, החלונות בצד מפוצצים גם כן".

"החלון מרוסק". זירת הפיגוע, היום (אביגדור לוינגר)

"החלונות של האוטובוס נופצו, יכול להיות שזה היה פיצוץ", העידה עדת הראייה כשהזעיקה את כוחות מד"א לזירה. "המשטרה מפנה, ראיתי שם אישה שוכבת על אי תנועה פצועה, עם דם על הידיים. יכול להיות שבצד השני של האוטובוס יש עוד פצועים".

מוקדם יותר הערב, עדכן מפקד מחוז ירושלים במשטרה, ניצב יורם הלוי, כי הפיצוץ בירושלים התברר כפיגוע. "אנחנו לא מופתעים ואנחנו ערוכים חודשים ארוכים", הסביר הניצב - שהבהיר כי הוכח שהפיצוץ נגרם ממטען חבלה שהתפוצץ בתוך האוטובוס. לפחות 16 בני אדם נפצעו בפיגוע, מתוכם שניים באורח קשה. המשטרה החלה בסריקות אחר חשודים נוספים בזירה.

"המשטרה מפנה". זירת הפיגוע, היום (עד ראייה)

"אנחנו מדברים על זירה של מטען חבלה שמתפוצץ בתוך אוטובוס שמגיע מצפון לדרום, לכיוון מרכז העיר. בתוך האוטובוס ישנם מספר נוסעים, חלקם נפגעים", הוסיף הלוי. מפרטים ראשוונים מהחקירה עולה חשד כי אחד הנפגעים - אדם במצב קשה עד אנוש - הוא האדם שהחזיק את המטען, אך הלוי אמר כי הדבר טרם הוכח.

בתוך כך, הגיב לאירוע גם ראש הממשלה בנימין נתניהו. "אחר הצהריים בירושלים התלקחו שני אוטובוסים בפיגוע טרור", הוא אמר. "אני שולח איחולי החלמה לפצועים. אנחנו נאתר מי הכין את מטען החבלה הזה. אנחנו נגיע למשלחים, אנחנו גם נגיע למי שעומד מאחוריהם, אנחנו נבוא חשבון עם הטרוריסטים הללו".

"אנחנו מצויים במאבק מתמשך נגד הטרור, של סכינים, של טילים וגם טרור של מנהרות, ואני מבקש לומר לכם שישראל השיגה הישג גדול במאמץ לאיתור מנהרות הטרור", הוסיף נתניהו. "בממשלה הקודמת הנחיתי את צה"ל למצוא פתרון לאתגר הזה ששום מדינה בעולם לא פתרה אותו".