3 מקרי התעללות מחרידים בבעלי חיים בשבוע אחד: כלבים "שופדו", נקשרו ונגררו

לעמותת "תנו לחיות לחיות" הגיעו תוך ימים שלושה דיווחים על מקרי התעללות קשים וחריגים במיוחד: במקרה אחד, כלב "שופד" ונגרם נזק לריאותיו, כלב אחר נקשר לחמור ונגרר - וחתולים מתו כתוצאה משפיכת חומצה. "נראה שגם עונשים חמורים אינם מרתיעים את המתעללים", מזהירה מנכ"לית העמותה, יעל ארקין

הכלב סהר לאחר שנקשר ונגרר (תנו לחיות לחיות)

שלושה מקרים מזעזעים של התעללות בכלבים וחתולים - תוך שבוע: בעמותת "תנו לחיות לחיות" קיבלו בשבוע החולף דיווחים על מקרים שונים וקשים במיוחד של התעללות בבעלי חיים, שהוביל לפציעות חמורות ואף למוות של חתולים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ביום חמישי האחרון התקבל בעמותה מידע על כלב פצוע ורזה, שנמצא פצוע בתחנת המשטרה, לאחר ששני נערים גררו אותו בזמן שהיה קשור לחמור עם עגלה. עובר אורח שהבחין במעשה המחריד, מיהר להבריח את הנערים ולשחרר את הכלב, אותו העביר לתחנת המשטרה. בחסות העמותה, הועבר הכלב לבית החולים הווטרינרי - שם זכה לטיפול.

"מצאתי שם כלב במצב הגרוע ביותר שראיתי בחיים שלי", מספרת שלומית רימון רונן, מתנדבת למען בעלי חיים שנסעה לאסוף את הכלב מתחנת המשטרה והעבירה אותו לבית החולים. "כולו שדוף, עם מחלת עור, מכוסה פצעים ואחד מהם פצע גדול ועמוק ברגל, שרימות כבר אכלו אותה. ראו עליו שזה כלב שמעולם לא היה בחסות איש והיה חשוף למסכת התעללויות. הוא אף פעם לא זכה לליטוף".

ובאותו בית חולים, כבר היה מאושפז מתחילת השבוע כלב אחר, העונה לשם חורי , שגופו היה מחורר אחרי ש'שופד' בישוב לקיה שבנגב. מחלציו מצאו אותו מכוסה פצעים, אפטי, לא מסוגל לזוז - וגוסס מכאבים נוראיים. הכלב נותר במצב זה במשך ימים - ואחרי שהועבר במהירות לבית החולים, הובהר כי עצם לא ברור חורר את גופו, ניקב את ריאתו - והגיע עד הכבד.

הכלב חורי "שופד" ועבר התעללות קשה (תנו לחיות לחיות)


ביומיים הראשונים לא היה ברור אם חורי ישרוד, הוא עבר ניתוח שבו כרתו חלק מן הריאה שלו וחלק מן הכבד, ובחלק מן הזמן היה מונשם. בימים האחרונים הוא כבר נושם בכוחות עצמו.

וזה לא הכל: בין מקרה אחד למשנהו, הגיעה למוקד 'תנו לחיות לחיות' הודעה נוספת על מקרה התעללות קשה לפיו נשפכה חומצה על שלושה חתולים ברמת אביב. שני חתולים לא שרדו את הפגיעה הקשה, ואילו אחד החתולים ששרד, נמצא עדיין בטיפול במרפאה ברמת גן ובחסות העמותה.

"גם עונשים כבדים לא מרתיעים את המתעללים"

בעמותת 'תנו לחיות לחיות' מספרים כי אף על פי שבחודשים האחרונים נגזרו לפחות שלושה מאסרים בפועל לתקופה של כשנה ויותר על מי שהתעללו בבעלי חיים, מעשי ההתעללות ממשיכים ללא הפסקה.

"נראה שגם עונשים אלו אינם מרתיעים מספיק ונדרשת פעילות נוספת של אכיפה, מניעה וחינוך", מספרת יעל ארקין, מנכ"לית תנו לחיות לחיות. "אנו כמובן ממשיכים ונמשיך לטפל בבעלי החיים חסרי הבית שאף אחד אחר אינו דואג להם, בידיעה שבקרוב הרע יהיה מאחוריהם ועוד צפויים להם חיים טובים וארוכים. חשוב מאוד להמשיך לדווח על מקרים כאלו ,לצלם ולתעד ולהעביר לנו את כל המידע".

חומצה על חתולים ברמת אביב (תנו לחיות לחיות)


בעקבות ריבוי מקרי ההתעללות הקשים ביותר שאירעו השבוע, שלחה אתי אלטמן, מייסדת ודוברת 'תנו לחיות לחיות', מכתב למפכ"ל המשטרה וכן לשר החינוך נפתלי בנט, בו הפצירה בהם להעלות לסדר היום את נושא ההתעללות בבעלי חיים: "חייבים לאכוף ביתר שאת את החוק, להעביר תקציבים לטיפול בבעלי החיים שסובלים כל כך ממעשי הזוועה שנגרמים על ידי בני אנוש ולהגביר את המודעות והחינוך למניעת מקרים מסוג זה".

"הדבר המקומם ביותר הוא שלוות הנפש של הרשויות שהנושא הזה נמצא אצלן בתחתית של התחתית של סדרי העדיפויות", מסר יו"ר ועדת המשנה לצער בעלי חיים והשדולה למען בעלי החיים בכנסת, ח"כ איציק שמולי. "את יחידת הפיצוח של משרד החקלאות זה כמעט לא מעניין והם ממילא במחסור חמור של תקנים. גם המשטרה כמעט ולא מטפלת במקרים בזמן אמת ופעם אחר פעם מתייחסים אל המתריעים כאל מטרידים. לאן נעלמו כל ההבטחות של ראש הממשלה להוביל שינוי משמעותי בתחום? רק שחררו את קאיה מהסגר וכבר התפוגגו כל ההתחייבויות. חייבים להגביר אכיפה ולהכניס את נושא מניעת ההתעללות כחובה למערכת החינוך."

הטיפול בכלבים הנטושים שעברו התעללות ואשר מצריכים אשפוז וטיפול ממושך, הוא טיפול יקר בהיקף של עשרות אלפי שקלים, וממומן על ידי 'תנו לחיות לחיות' מתרומות.

ניתן לתרום ישירות לכלבים אלו או לחתול , בטלפון 03-6241776 שלוחה 2.
ניתן לתרום גם דרך האתר http://www.letlive.org.il/donations
או באמצעות paypal ב- http://www.letlive.org.il/eng/donate/