בתו של גנדי: ייתכן שעשה טעויות

ערבה זאבי, בתו של השר והאלוף במילואים רחבעם זאבי (גנדי) ז"ל, מגיבה לתחקיר "עובדה": היא לא מכחישה את העדויות על מוסר הלחימה הבעייתי של אביה, אבל תוקפת את העדויות על התקיפות המיניות: "נעשה שיימינג בציבור"

יממה לאחר שידור תחקיר "עובדה" על האלוף במילואים רחבעם זאבי (גנדי) ז"ל, הגיעה בתו ערבה זאבי לאולפן חדשות 2 על מנת להגיב לעדויות שנשמעו בתחקיר. "ראינו את זה כולנו, עם אמא שלי, עם האחים, עם הנכדים, עם כולם", סיפרה זאבי בריאיון ל"אולפן שישי".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"הייתה לי תחושה אחת של עצב והמון המון כאב", היא ציינה. "המון כאב כי זה מוגדר כתחקיר, אבל מה שראיתי אתמול היה בעצם שיפוט והוצאה להורג". עם זאת, על התנהלותו בשירותו הצבאי, אמרה זאבי: "יכול להיות שהוא עשה כמה טעויות בתור מפקד".

"מעולם לא הוגש נגדו כתב אישום"

"כל בית משפט היה רוצה לשמוע את הצד השני כדי לקבוע עמדה", הוסיפה זאבי. "אבל אין צד שני. איבדתי את אבא שלי לפני 15 שנה ברצח של מחבל פלסטיני. אין רע מזה. זה ללכת ולהעליל על בן אדם שלא יכול לתת את הצד שלו, ואין נמוך מזה".

"נחום ברנע מדבר על טלפונים שנעשו לאמא שלו, אבל מעולם לא הוכח שזה היה קשור לאבא שלי", היא טענה. "יותר מזה, כל מה שקורה שם, מבוסס על טוביה אושרי, עבריין מורשע. רוצח. המילה שלו והמילה של אבא שלי שוות היום? רוצח מורשע וגיבור ישראל? לאן הגענו?".

"את כל העניינים עם אושרי המשטרה ידעה וחקרה ובדקה, ומעולם לא הוגש נגדו כתב אישום", היא הזכירה. "אז על מה אתם מדברים? בואו לא ניקח לאיש את מה שהוא עשה בבקעה, ואת אלפי האנשים שחייבים לו את החיים שלהם".

"אין צד שני". רחבעם זאבי (פלאש 90)

"ההנצחה שלו - לא פולחן אישיות"

"נעשה היום שיימינג בציבור בלי לשמוע את הצד השני", המשיכה בתו של גנדי. "אני מסכימה שצריך היה להביא את זה לו הוא היה בחיים, אבל כאן נופלים על בן אדם שקבור 15 שנה".

"עומד היום ח"כ איתן כבל ואומר שצריך לבטל את המורשת שלו. הוא יודע בכלל מהי? המורשת שלו זה ערכים לאהבת ארץ ישראל", הדגישה ערבה זאבי. "ההנצחה שלו היא לא פולחן אישיות, זו הנצחה של ערכי ארץ ישראל. הוא מונצח כי הוא נרצח כסמל שלטון".

בתו של גנדי הבהירה כי היא אינה חוששת מביטול הנצחתו של אביה המנוח, אבל היא דואגת לאמה. "יש לי אמא בת 88, לא מגיע לה לעבור את הזבל שאנחנו רואים היום, את השיימינג שאנחנו רואים היום", היא אמרה. "לא מגיע לה לשמוע את כל חברות הכנסת שמדברות בלי שהן יודעות שום עובדה. יש פה משפחה, יש פה אישה שנתנה את הבעל שלה, לעזאזל".