ריבלין: "הבית שלנו בוער מהסתה"

נשיא המדינה ראובן ריבלין נפגש עם מנהיגים רוחניים כדי להביא לדעיכת האלימות בהר הבית, כפי שפורסם לראשונה בחדשות 2 Online. "מוטלת עלינו החובה למנוע אלימות שעלולה לגרום לשפיכות דם נקי", אמר הנשיא

"למנוע התפרצות אלימה", ריבלין (יונתן סינדל, פלאש 90)

נשיא המדינה ראובן (רובי) קיים היום (רביעי) מפגש מיוחד עם מועצת ראשי הדתות בביתו בירושלים. המפגש התקיים לאחר שפורסם לראשונה בחדשות 2 Online כי הנשיא מתכווון לקיים את האירוע במאמץ למנוע התלקחות של גל הטרור לקראת חג הפסח.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"זוהי עת חירום והחובה מוטלת עלינו, למנוע התפרצות של אלימות שעלולה לגרום לשפיכות דם נקי", אמר הנשיא ריבלין. "הבית שלנו, בוער גם מהסתה, והמקור לחלקה הוא באמירות של מנהיגים דתיים מוכרים ובכירים המתיימרים לדבר בשמה של אמת דתית".

המפגש בין המנהגים נקבע לאחר התייעצות עם הגורמים הרלוונטיים העוסקים בנושא במשרד ראש הממשלה ובמועצה לביטחון לאומי. הכנס שנפתח בדברי הנשיא, נערך בהשתתפות הרב הראשי בישראל הרב דוד לאו, השייח' מחמד כיוואן, יו"ר איגוד אנשי הדת המוסלמית בישראל, השייח' מוואפק טריף, המנהיג הרוחני לעדה הדרוזית והפטריארך תיאופולוס השלישי, ראש הפטריארכיה היוונית אורתודוכסית בישראל.

"כבר עכשיו שב ועולה המתח בעיר כולה ובפרט באגן הקדוש ובהר הבית עצמו", אמר הנשיא והדגיש: "ישראל מחויבת לסטטוס קוו, מקפידה על אכיפתו, ותקפיד על קיומו". לקריאות הפיוס הצטרף גם השייח' כיוואן: ״למען השלום באנו, לא בכדי לקבל גמול. באנו למנוע אלימות בחברה ולקרוא לאנשים לאהוב את מי שאוהב את אלוהים. התכנסנו כאן מנהיגים שונים ואנו פועלים יום ולילה כדי להתפייס ולהביא לסובלנות בין כל הדתות".