המחבל לא יואשם ברצח: "אנחנו באבל, רצחו את אבא פעמיים"

בני משפחתו של אברהם חסנו ז"ל, שנדרס למוות בפיגוע לפני כחצי שנה, קיבלו בזעזוע את ההודעה שדורס אביהם לא יואשם ברצח. "בושה וחרפה שהמחבל מואשם בהריגה", אמר בנו לחדשות 2 Online, "אנחנו יושבים שוב שבעה"

"אנחנו באבל, רצחו את אבא פעמיים" (מוטנסר איסא)

"הנאשם לחץ על דוושת הדלק, האיץ, דרס ונמלט" - בני משפחתו של אברהם (אשר) חסנו ז"ל, שנדרס למוות לפני כחצי שנה על ידי נהג משאית פלסטיני מחברון, קיבלו אתמול (שלישי) בזעזוע את החלטת הפרקליטות הצבאית להאשים את הנהג בהריגה ולא ברצח.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

"אנחנו מתחילים להתאבל מחדש, רצחו אותו פעמיים - פעם אחת המחבל ופעם אחת מערכת המשפט הצבאית", אמר הלילה לחדשות 2 Online מידד, אחד משבעת בניו של אברהם חסנו. "זאת תחושה של אכזבה קשה מהמדינה ומהמערכת הצבאית".

"זאת בושה וחרפה שמאשימים מחבל רשע כזה בהריגה, אנחנו יושבים שוב שבעה, קרענו חולצות", אמר. לדבריו, משפחת חסנו קיבלה בתדהמה את החלטת הפרקליטות הצבאית. "היינו בטוחים שהוא יואשם ברצח, בכלל לא חשבנו על זה".

באוקטובר האחרון נסע חסנו ז"ל (54), תושב קריית ארבע, בכביש סמוך לצומת אל-פוואר, דרומית-מערבית לחברון. במהלך הנסיעה יודו אבנים לעבר מכוניתו. חסנו עצר בצד הדרך ויצא מהרכב, כשלמקום הגיעה משאית שפגעה בו ונמלטה.

כתב האישום

בכתב האישום נגד הנהג הפלסטיני מתואר האירוע המחריד: "הנאשם הבחין באברהם חסנו, אשר התקרב ברגל למשאית ונעמד מול החזית. או אז לחץ הנאשם על דוושת הדלק בחוזקה והאיץ את מהירות נסיעתו אל עבר המנוח. הנאשם דרס את המנוח, אשר נפל אל הקרקע".

"הנאשם המשיך בנסיעה וגרר את המנוח תחת גלגלי המשאית לאורך כ-37 מטרים", צוין עוד בכתב האישום. "לאחר מכן נמלט מהמקום בעודו מותיר מאחור את המנוח מתבוסס בדמו". מלבד הריגה, נהג המשאית נאשם גם בהפקרה אחרי פגיעה.

זמן קצר לאחר הדריסה אותרה המשאית באזור דהריה. הנהג עצמו הסגיר עצמו למשטרה הפלסטינית וטען בחקירתו כי מדובר בתאונה ולא בפגיעה מכוונת. מיד לאחר התאונה ביצעו פרמדיקים של מד"א וחובשים של צה"ל פעולות החייאה בחסנו, אך כעבור זמן קצר נאלצו לקבוע את מותו.

הנהג הפוגע היה עצור בתחנת המשטרה בדהריה במשך מספר חודשים. בחודש שעבר, מספר ימים לאחר ששוחרר על ידי המשטרה הפלסטינית, הוא נעצר על ידי כוחות הביטחון.

חסנו היה אב לשבעה ילדים וסב לתשעה נכדים ועבד כמנהל המטבח בישיבה התיכונית עותניאל. "הוא היה פעיל חברתי ואהוב על כולם. עם חיוך תמידי ושמחת חיים", סיפר דובר היישוב. הוא סיפר כי נהג להוביל הפעלות ושיעורי תודה ללא תמורה, דבר שהפך אותו לאדם מוכר בקריית ארבע.