אזרח החזיר לצה"ל רובה מ-1907

ותודה למבצע החזרת הציוד: אזרח מחדרה החזיר לצה"ל רובה ששימש את אביו - ויוצר בשנת 1907. לדבריו, הרובה שימש במלחמת העולם השנייה ואז הגיע עמו לישראל שם שימש לקרבות במלחמת העצמאות. לאחר שהחזיר את הרובה, אמר האזרח כי הוא מקווה שיוצג במוזיאון "ההגנה"

הרובה המוחזר. יגיע למוזיאון? (דוברות המשטרה)

בסוף השבוע הקרוב יסתיים מבצע החזרת הציוד לצה"ל, והציבור הישראלי מנצל את הימים האחרונים בהם עוד יוכלו להחזיר את הציוד שנגנב במהלך השנים מבלי להישאל על נסיבות הלקיחה ומבלי לחשוש מפני העמדה לדין: היום (שלישי) החזיר אזרח לעמדת ההחזרה בחדרה רובה מסוג סיינט אטיאן שיוצר בשנת 1907.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לפי האזרח, הרובה היה בשימוש אביו. השימוש הראשוני בנשק היה במהלך מלחמת העולם השנייה, ובהמשך הגיע לישראל, שם שימש בקרבות מלחמת העצמאות. מחזיר הנשק הביע תקווה במעמד ההחזרה שהרובה יוצג במוזיאון "ההגנה".

בכך מצטרף האזרח למאות אזרחים נוספים שכבר ניצלו את ההזדמנות להחזיר ציוד לצה"ל. בין היתר הוחזרו נשקים מאולתרים, אקדחים, רובי M-16 וקלצ'ניקובים, ואפילו פצצות מרגמה, אפודים קרמיים, פגז חודר שריון ואמצעי ראיית לילה המיועד לנגמ"שים. כמו כן, הוחזרה כמות אדירה של חומר נפץ בצורת תחמושת, לבנות חבלה ונפצים.

"אני לא בונה על האמצעים האלה לשימוש, אלא בעיקר על כך שהם לא יגיעו לידי ילדים, ארגוני פשע וטרור וכמובן לידי אזרחים תמימים שעלולים להיפצע מהם", הסביר ראש חטיבת לוגיסטיקה באט"ל, תא"ל יורם אזולאי. לדבריו, "בסיום המבצע נבצע את כל הפעולות הנחוצות, ומה שניתן יהיה להשמיש יחזור לשימוש שוטף".