בעקבות תחקיר מחותני "צהר": בכירים ברבנות בחיפה הושעו

חשיפת חדשות 2 שלפיה הרבנות בחיפה מתנכלת לזוגות שבחרו להירשם לנישואים דרך רבני "צהר" באמצעות רישום כוזב של פרטיהם מביאה לצעדים בפועל: ראש מחלקת הרבנות ועובד נוסף הושעו מתפקידם

בחודש פברואר פורסם בחדשות 2 תחקיר שבו הוצג כיצד התנכלה הרבנות בחיפה לזוגות שבחרו להירשם לנישואים דרך רבני "צהר", תוך ביצוע רישום כוזב בנוגע לפרטיהם האישיים - דבר שנועד להקשות עליהם בתהליך. היום (שלישי), בעקבות התחקיר, נודע כי ראש מחלקת הנישואים ברבנות בחיפה ועובד נוסף הושעו מתפקידם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

גורם ברבנות בחיפה טוען כי העובד שהושעה הוא מי שביצע בפועל את הרישום הכוזב, ומנהל המחלקה הושעה גם כן מפני שהדברים היו בתחום אחריותו. בעקבות הפרסום גם נפתחה חקירת משטרה שעדיין מתנהלת ביחידה הארצית לחקירות הונאה. במסגרת החקירה נחקרו כמה מעובדי המועצה הדתית בחיפה, וכן תושאלו גם בכירים במשרד לשירותי דת.

גורם במשרד לשירותי דת ציין כי ההחלטה להשעות את העובדים כבר בשלב הזה היא של נציב שירות המדינה, לאור הכפפת חוקי המשמעת של שירות המדינה על עובדי המועצות הדתיות. לדברי הגורם, המשרד ליווה את ההליך לכל אורכו ושיתף פעולה עם רשויות החוק הנוגעות בדבר.

(חדשות 2)

מנכ"ל המשרד לשירותי דת והרבנות הראשית עו"ד עודד פלוס מסר בתגובה: "מבחינתנו הדבר מבטא מגמה לטפל בבעיות חריגות שמוציאות את דיבת שירותי הדת בישראל באופן לקוי ופוגמות בעשייה המבורכת שנעשית בעצם ימים אלה בנושאים רבים ומגוונים".

"לפתוח בחקירה פלילית"

מהתחקיר עלה כי יותר מ-100 זוגות מאזור חיפה שנרשמו לנישואים בחודשיים האחרונים דרך ארגון הרבנים נתקלו בטענות שקריות שונות מצד הרבנות - למשל, שהם לא יהודים, שהתחתנו כבר בעבר, או שהם בכלל ממזרים.

ראש ארגון רבני "צהר", הרב דוד סתיו, פנה לאחר פרסום הדברים למפכ"ל המשטרה רב-ניצב רוני אלשיך, ליועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט ולפרקליט המדינה שי ניצן, בדרישה לפתוח בחקירת פלילית נגד המועצה הדתית בחיפה. "מדובר לכאורה בעבירות חמורות ביותר של רישום כוזב, שימוש לרעה בכוח המשרה, מרמה והפרת אמונים", כתב סתיו. "לפיכך, אני פונה אליכם כי תורו על פתיחת חקירה פלילית, שתביא לבדיקה מעמיקה של תופעה זו ולהעמדת העבריינים לדין".