בעקבות הפרסום בחדשות 2: יוחזרו דמי הנסיעה לעובדים במשק

לאחר שבחודש שעבר פורסם כי מאות שקלים הורדו מתלושי השכר של עובדי המדינה על דמי הנסיעה, הורה שר האוצר כחלון להחזיר לעובדים את הכספים בעקבות הרפורמה בתעריפי התחבורה הציבורית

ארכיון

בעקבות הפרסום בחדשות 2, הורה היום (שני) שר האוצר משה כחלון להחזיר לעובדי המדינה את דמי הנסיעה שהורדו משכרם בחודשים האחרונים בעקבות הרפורמה בתעריפי התחבורה הציבורית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בחודש שעבר פורסם בחדשות 2 כי בעקבות עדכון תעריפי האוטובוסים חושבה מחדש קצובת הנסיעה בתלושי המשכורת של העובדים במשק ומשכורתם של עובדים רבים נפגעה במאות שקלים.

לדברי שר האוצר כחלון הרפורמה שבאה להיטיב עם הציבור יצרה עיוות במה שנחשב כרכיב שכר קבוע לעובדים, ולכן הורה לממונה על השכר להשיב מידית את הכסף ולקבוע מתווה חדש בו זכויות העובדים לא יפגעו.

על פי הפרסום בחודש שעבר, מאות אלפי עובדי מדינה גילו בתלוש השכר של חודש פברואר שהורידו להם מאות שקלים מסעיף דמי הנסיעה. מדובר בתוצאה של הרפורמה בתחבורה הציבורית - בשורה צרכנית משמעותית שהוזילה באחרונה את מחירי הנסיעה באוטובוסים בעשרות אחוזים.

על סמך ההוזלה הזו קוצצה קצובת הנסיעה של כל העובדים לפי עלות כרטיס חופשי חודשי. לדוגמה, עובד שקיבל החזר חודשי של כ-600 שקלים, עלות נסיעה בשני קווים, מקבל מעתה 149 שקלים בלבד.