סגן השר ירון מזוז כינה מפגינים למען מגדלי הביצים "אספסוף"

במהלך העצרת שהתכנסה בשל כוונת הממשלה לבצע רפורמה שתפגע בהם לטענתם, דיבר מזוז בשבחי הממשלה ופעולותיה וזכה בשל כך לקריאות בוז. בתגובה הוא כינה את המפגינים: "אספסוף"

תגרה אלימה בין נבחר ציבור למפגינים בצפון: סגן השר ירון מזוז הגיע היום (שני) לנאום בפני כ-2,000 המפגינים בעצרת התמיכה במגדלי הביצים שהתקיימה במושב אביבים, אך דבריו בשבח הממשלה נתקלו בקריאות בוז, בצעקות ובשפיכת מים, עד שסגן השר קרא להם "אספסוף" ובמקום התפתחה תגרה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

סגן השר הגיע לעצרת שהתכנסה במחאת מגדלי הביצים על כוונת הממשלה לבצע רפורמה בענף, שלטענתם תפגע בפרנסתם. במהלך דבריו הוא הביע תמיכה בהחלטות הממשלה, ובשל כך נתקל בקריאות קשות ובצעקות. "אני באתי להזדהות איתכם, תתביישו לכם", אמר מזוז, ולאחר מכן כינה את המתאספים "אספסוף".

זמן קצר לאחר הדברים אמר מזוז כי "האמירה כוונה למפגינים שהתפרעו והחליטו לתקוף אותי משום מה ולא לכלל המפגינים. אם מישהו ראה בכך אמירה פוגענית אני מתנצל". הוא הוסיף כי ההחלטה על הרפורמה הגיעה משר החקלאות ולא ממפלגת הליכוד. "לא ניתן שיפגעו בכם", אמר.

חברי הקואליציה נגד החלטת הממשלה

בכוונת משרדי האוצר והחקלאות לקיים רפורמה בענף ההטלה, ובמסגרתה לבטל את המכסות ההיסטוריות ולפתוח את השוק לתחרות. מובילי הרפורמה טוענים כי היא תוביל להוזלת מחירים, אך החקלאים מזהירים מתוצאה הפוכה: רק משקים גדולים ישרדו, מאות אחרים יסגרו ותהיה ריכוזיות גדולה בענף.

"הממשלה רוצה לעשות לנו תכנית מרושעת ולסגור אותנו, משק משק, מושב מושב ולרוקן אותנו מביתנו", אמר שמעון ביטון, מגדל ביצים במושב אביבים. "אנחנו לא נוותר".

לצד המפגינים התייצבו באופן מפתיע גם כמה מחברי הקואליציה, כמו אורן חזן מהליכוד, יצחק וקנין מש"ס ודוד ביטן מהליכוד, שדיברו בגנות החלטת הממשלה. "אני תומך במאבק שלכם", אמר ביטן. "אנחנו נעשה הכול כדי שהרפורמה הזאת לא תעבור בפועל".