ברק פגע במוקש, אש פרצה בים המלח

סופת ברקים ורעמים הובילה להתלקחות שריפה בדרום ים המלח, לאחר שברק פגע במוקש סמוך למושב נאות הכיכר. כוחות כיבוי רבים נמצאים במקום אך מתקשים בעבודות בשל העובדה כי מדובר בשדה מוקשים. עם זאת הם מדגישים כי לא נשקפת סכנה ליישובים סמוכים. במקביל נחסם קטע מכביש 40 לאחר שנחל צין עלה על גדותיו

שריפה פרצה לפנות ערב (ראשון) בשדה קוצים סמוך למושב נאות הכיכר בדרום ים המלח לאחר שככל הנראה ברק פגע במוקש במקום והוביל להתלקחות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

צוות הכיבוי של המועצה האזורית תמר הוזעק למקום ופועל לכיבוי השריפה, אך קיים קושי להשתלט על האש בשל העובדה כי מדובר בשדה מוקשים. בשלב זה לא נשקפת סכנה ליישובים באזור.

ברק פגע במוקש בצפון הערבה (יאיר וקנין)

בשל מזג האוויר הסוער בדרום נרשמים גם שיטפונות. נחל צין עלה על גדותיו וכתוצאה מכך נחסם לתנועה כביש 40 כקילומטר דרומית לכלא נפחא. השיטפונות, שלוו גם בסופות רעמים, החלו בנחל צין ובהמשך התרחבו גם לנגב ולמדבר יהודה. גם במהלך הערב עדיין ייתכנו שיטפונות.

מחר צפויה התייצבות במזג האוויר, שיהיה מעונן חלקית עד בהיר וצפויה התקררות נוספת. הטמפרטורות החזויות מחר: 25 בקצרין, 21 בצפת, 28 בטבריה, 25 בצפת, 24 בחיפה, 32 בבית שאן, 28 בעפולה, 26 בתל אביב, 27 בלוד, 25 בירושלים, 22 באשדוד, 33 בעין גדי, 30 בבאר שבע, 26 במצפה רמון ו-33 באילת