"זה עצר לי את החיים, בני בטראומה קשה"

ורה קפלן ובנה אמיתי בן השנתיים הובהלו לבית החולים לאחר שרכב פגע בהם ברמת אביב בשבוע שעבר - והם נפצעו באורח קשה. היום סיפרה האם ורה למצלמות על תחושותיה הקשות - ועל מציאות החיים שנכפתה עליה: "אני לא יכולה לעשות דבר בזכות עצמי, רוצה לחזור לעבודה, למוזיקה ולילדים ולא יכולה. בני במצב קשה מאוד"

"זה הדבר הכי קשה שקרה לי, אני לא יכולה לזוז בלי עזרה": שבוע לאחר התאונה הקשה בתל אביב בה נדרסו ורה קפלן ובנה אמיתי בן השנתיים ונפצעו קשה, משחזרת האם הפצועה מול המצלמות את שאירע - ומספרת על הקשיים איתם היא מתמודדת מאז המקרה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אני זוכרת שזה היה יום מקסים כמו כל יום, הלכתי לאסוף את הילד שלי מהגן, אמרתי לו: 'אמיתי, בוא תסתכל, יש איש ירוק ברמזור - ואז עוברים', זה הרגע האחרון שאני זוכרת". לדבריה, מאז היא איננה זוכרת מה בדיוק קרה, אלא רק את הרגע בו פקחה את עיניה ושני בחורים צעירים ישבו לידה, החזיקו לה את היד - ושאלו אותה אם היא יודעת שעברה תאונה: "הם שאלו אותי אם אני יודעת שהייתי עם ילד שם ואם אני זוכרת איך קוראים לי ואמרתי שלא. הסבירו לי שעברתי תאונה ושש לי ילד שנפגע מאוד קשה".

"עמדתי על המדרכה, היה אור ירוק, ולא היו מכוניות. כשאני עם הילדים, אני מסתכלת טוב טוב ימינה ושמאלה. שאלתי את בני מתי חוצים, והוא אמר כשיש איש ירוק ברמזור", שחזרה ורה את הרגעים האחרונים שהיא זוכרת. "כנראה שזה היה משהו של מאית שנייה, כי מאז אני לא זוכרת דבר. אני מאוד כועסת ולא יודעת מי עשה את זה ואיך זה קרה. זה עצר לי את החיים לגמרי. אנשים צריכים לתת את הדעת למה שהם עושים על הכביש ושיש לזה מחיר מאוד גדול".

"בני פצוע קשה מאוד, הוא עבר טראומה"

ורה מספרת גם על מציאות החיים הקשה שנכפתה עליה - כשהיא עצמה פצועה ולא יכולה לתפקד לבדה, זאת בזמן שבנה הקטן עודנו מאושפז במצב קשה מאוד: "אני לא יכולה לעשות שום דבר בכוחות עצמי. כל דבר אני צריכה עזרה צמודה, לצחצח שיניים, לשטוף פנים, להביא לי בקבוק שנמצא מילימטר ליידי. אני אצטרף להפסיק לעבוד כרגע ועבודה זה החיים שלי - מוזיקה וילדים".

זירת התאונה ברמת אביב, בשבוע שעבר (תיעוד מבצעי מד"א)


"הבן שלי פצוע ונפגע קשה מאוד בגולגולת", היא מספרת בכאב, "הוא עבר טראומה מאוד קשה הוא לא מדבר כרגע. אני מאוד מקווה שהוא ישכח את זה ושזה יישאר מאחוריו". ורה בחרה להודות למשפחתה ולחבריה: "אני מוקפת באהבה, ידעתי שאמיתי בידיים טובות ושדואגים לו".

"ורה סובלת מפציעת חזה מורכבת ומפציעה בפניה", סיפר ד"ר אייל חשביה מבית החולים איכילוב. "היא קיבלה טיפול מציל חיים ראשוני, ואנחנו מרוצים מקצב ההחלמה שלה. נדרשות עוד כמה פעולות כדי להשתלט ולטפל בפציעת החזה שלה. מקווים שהיא ובנה יחלימו בתקופה הקרובה".

עו"ד איתן פרגו, ממשרד דוד פייל ושות' מסר כי חקירת המשטרה עדיין לא הסתיימה: "לא באמת יודעים איך קרתה התאונה הזו. כדי שנוכל להתחיל לטפל בזכויותיהם, נמתין לסיום חקירת המשטרה ונוכל לדאוג למה שמגיע להם".