כץ הורה להוציא את המשלחת לפולין

לאחר שהחליט משרד התחבורה "להעניש" את עובדיו על שביתת בוחני הנהיגה, ובעקבות פניית חדשות 2, הורה שר התחבורה ישראל כץ להוציא את המשלחת כמתוכנן. כץ הבהיר כי הוא רואה בחומרה את שביתת הבוחנים וכי הדין ימוצה איתם, אולם לא בנושא פולין

הורה להוציא את המשלחת. כץ (פלאש 90)

שר התחבורה ישראל כץ הורה הערב (חמישי) להוציא כמתוכנן את המשלחת הרשמית של משרד התחבורה לפולין - זאת בעקבות פניית חדשות 2 בעניין החלטת משרד התחבורה "להעניש" את עובדיו על שביתת בוחני הנהיגה ולבטל את המסע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

השר כץ הביע תמיהה לגבי ההחלטה שלא היה מודע לה, והורה להוציא את המשלחת. עם זאת, הוא מסר כי הוא רואה בחומרה את העובדה שהבוחנים שובתים ופוגעים במאות אלפי צעירים, וכי הדין ימוצה איתם בתחומים אחרים, אולם לא בנושא פולין.

מוקדם יותר היום, בהודעה שהופצה בקרב עובדי משרד התחבורה, נודע להם כי נסיעתה המתוכננת של המשלחת הרשמית של עובדי המשרד למחנות ההשמדה בפולין - בוטלה. כמו כן, גם הפעילויות הנלוות למשלחת, כמו סיורים במוזיאונים ומפגשי הכנה, בוטלו.

ארכיון (משה שי / פלאש 90)

"בעקבות הידרדרות יחסי העבודה במשרד ואירועי הימים האחרונים החליטה הנהלת המשרד על דחיית שיגור משלחת המשרד לפולין", נכתב במייל ששלח יעקב בליטשטיין, סמנכ"ל מנהל משאבי אנוש במשרד.

עובדים במשרד ובהם גם גורמים בכירים הביעו תרעומת על המהלך שהתפרש כעונש נגד העובדים בעקבות השביתה שבה פתחו בוחני הנהיגה. הגורמים הביעו תמיהה על כך שבמשרד קישרו בין סכסוך העבודה לבין יציאתה של המשלחת הרשמית מטעם המשרד, וטוענים כי מדובר במהלך שלדבריהם "בא מהבטן" ללא כל מחשבה שאף עלול לגרום נזקים כספיים למדינה.

בוחני הנהיגה פתחו בשביתה לפני כשלושה שבועות, זאת לאחר שבמשרד התחבורה החליטו להפריט חלק מהמערך. הבוחנים מצדם טענו כי השביתה תפגע ברמת לימודי הנהיגה בישראל לצד פגיעה בתנאי העסקתם.