העונש לטסטרים: ביטול המשלחת לפולין‎

כ-3 שבועות לאחר שפתחו בוחני הנהיגה בשביתה, במשרד התחבורה החליטו "להעניש" את העובדים. במהלך היום הופצה הודעה לעובדים לפיה יציאתה של המשלחת הרשמית של המשרד לפולין בוטלה, זאת בשל מה שהוגדר כ"הידרדרות ביחסי העבודה במשרד". משרד התחבורה: "הטסטרים דחו את כל ההצעות פעם אחר פעם"

(ארכיון) (משה שי / פלאש 90)

משרד התחבורה נוקט צעדים נגד עובדיו בעקבות שביתת בוחני הנהיגה: בהודעה שהופצה היום (חמישי) בקרב העובדים נודע להם כי נסיעתה המתוכננת של המשלחת הרשמית של עובדי המשרד למחנות ההשמדה בפולין - בוטלה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במהלך היום התבשרו העובדים באמצעות הדואר האלקטרוני כי נסיעת המשלחת צפויה להתבטל וכן גם כל הפעילויות הנלוות לה כמו סיורים במוזיאונים ומפגשי הכנה. "בעקבות הידרדרות יחסי העבודה במשרד ואירועי הימים האחרונים החליטה הנהלת המשרד על דחיית שיגור משלחת המשרד לפולין", נכתב במייל ששלח יעקב בליטשטיין, סמנכ"ל מנהל משאבי אנוש במשרד.

עובדים במשרד ובהם גם גורמים בכירים הביעו תרעומת המהלך שמתפרש כעונש נגד העובדים בעקבות השביתה שבה פתחו בוחני הנהיגה. הגורמים הביעו תמיהה על כך שבמשרד קישרו בין סכסוך העבודה לבין יציאתה של המשלחת הרשמית מטעם המשרד, וטוענים כי מדובר במהלך שלדבריהם "בא מהבטן" ללא כל מחשבה שאף עלול לגרום לנזקים כספיים למדינה.

בוחני הנהיגה פתחו בשביתה לפני כשלושה שבועות, זאת לאחר שבמשרד התחבורה החליטו להפריט חלק מהמערך. הבוחנים מצדם טענו כי השביתה תפגע ברמת לימודי הנהיגה בישראל לצד פגיעה בתנאי העסקתם.

ממשרד התחבורה נמסר בתגובה: "הרפורמה במבחני הנהיגה נועדה בין השאר לשפר את מערך בחינות הנהיגה המעשית, באופן משמעותי, בכל הנוגע לרמת השירות והפיקוח, בניגוד למצב הקיים היום שבו תלמידים ממתינים לטסט מספר חודשים ומוחזקים כבני ערובה על ידי הטסטרים. משרד התחבורה הודיע לטסטרים כי תנאי ההעסקה שלהם יישמרו והם ימשיכו לעבוד אצל הזכיינים הפרטיים בתנאים דומים, אולם הם דחו את כל ההצעות פעם אחר פעם ודרשו להמשיך את המצב הקיים".