לאחר מותו: דגן תרם קרניות עיניו

משפחתו של ראש המוסד לשעבר, שחתם על כרטיס אד"י, תרמה את קרניות עיניו לאחר מותו לשני חולים. החולים, אישה כבת 70 מתל אביב וגבר בן 81, מספרים שכעת הם יכולים לקרוא ולראות

מאיר דגן, מסייע לחיים גם אחרי מותו (חדשות 2)

מאיר דגן ז"ל, ראש המוסד לשעבר שהלך לעולמו בחודש שעבר היה חתום על כרטיס אדי. משפחתו ביקשה לתרום את אבריו ולהציל חיים. הבוקר במרכז להשתלות בבית החולים איכילוב קרניות עיניו של ראש המוסד לשעבר הושתלו בעייניהם של שני תושבי תל אביב שקיבלו מחדש את מאור ענייהם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הקרניות של ראש המוסד לשעבר הותלו בעיניה של אישה כבת 70 ובעינו של אברהם ג'אן בן ה-81. שניהם מספרים כי בזכות דגן, הם יכולים לקרוא ולראות.

"אני המום לגלות שהקרניות של גיבור ישראל כמוהו הושתלו בעיני" אמר ג'אן בהתרגשות. "כולנו חייבים לאיש הזה ועכשיו במיוחד אני כי אני רואה בזכותו".

שרה ג'אן, אשתו של אברהם, ביקשה גם היא להודות לדגן ומשפחתו ואמרה: "אברהם מרוצה מאוד ,חזר לו מאור עיניו אחרי שנתיים קשות מאוד. מאז הניתוח הראיה חזרה לו זה נפלא, זה עולם אחר לגמרי עבורו".

אברהם ג'אן שקיבל חזרה את מאור עיניו (חדשות 2)

דבורה שרד, דוברת מרכז ההשתלות, שמחה לדווח כי הניתוח עבר בהצלחה וסיפרה על העלייה המתמדת במספר החותמים על כרטיס אדי. "ראוי לציון שהיום מעל ל 60 אחוזים מהמשפחות מוכנות לתרום איברים ולהציל חיים", אמרה. "אנחנו רואים עליה בהסכמות ,עליה במספר החותמים על כרטיס אדי,ועליה בתרומות אלטרואיסטיות של כליה מהחי".

 מאיר דגן שכיהן בתפקידים ביטחוניים רבים ובכירים הלך לעולמו ב17 במרץ השנה בגיל 71, הוא נאבק במחלת הסרטן אבל המשיך להשמיע את קולו ולהתבטא בסוגיות בטחון ישראליות.

הצטרפו גם אתם וחתמו על כרטיס אדי>>