יוצרי "צל של אמת" לפרקליט המדינה: "אוי למדינה בה ביקורת היא סכנה"

יוצרי הסדרה "צל של אמת" משיבים למתקפה החריפה של פרקליט המדינה שי ניצן: "צר לנו שהוא לא מבדיל בין תכנית ריאלטי ליצירה דוקומנטרית, מי שחושב שחופש הביטוי הוא סכנה לדמוקרטיה ייתכן והבעיה נעוצה בו"

יוצרי הסדרה על הרצח נגד פרקליט המדינה (חדשות 2)

יוצרי הסדרה "צל של אמת" העוסקת ברצח הנערה תאיר ראדה ז"ל, הגיבו לדברים החריפים שהטיח בהם פרקליט המדינה שי ניצן וטענו: "מי שחושב שחופש הביטוי הוא סכנה לדמוקרטיה הבעיה בו". מנכ"לית ערוץ 8 בה שודרה הסדרה אמרה: "עצם הסערה מדגישה את החשיבות של הסדרה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מוקדם יותר היום (שני) פרקליט המדינה שי ניצן התארח בכנס לשכת עורכי הדין באילת והטיח ביוצרי הסדרה העוסקת ברצח הנערה מקצרין ביקורת קשה. "זה צל חיוור מאוד של אמת", אמר ניצן. "קביעת חפותו של אדם בטלוויזיה זו סכנה לדמוקרטיה".

בתגובה לדברים אלו של ניצן, ארי פינס, יותם גנדלמן ומיקה תימור, יוצרי הסדרה "צל של אמת" המשודרת אמרו כי מדובר בתוצאה של תחקיר מעמיק ויסודי שארך שלוש שנים. "אבוי לאזרחים החיים במדינה שבה העברת ביקורת נתפסת כסכנה לדמוקרטיה" אמרו השלושה. "מי שחושב שחופש הביטוי הוא סכנה לדמוקרטיה ייתכן והבעיה נעוצה בו".

לדבריהם הסדרה מספקת זוויות שונות לפרשה שלחלקן הציבור כלל לא היה מודע. "חשוב לנו להדגיש כי נציגת הפרקליטות התראיינה ממושכות לסדרה והיה לנו חשוב להביא את דבריה מבלי שאלו נערכו במגמתיות או שלא בהקשרן", טענו.

רינת קליין, מנהלת ערוץ 8 HOT הגיבה גם היא לדברים ואמרה: "אנו שמחים על הסערה הציבורית שהתעוררה בעקבות שידור הסדרה "צל של אמת: מי רצח את תאיר ראדה?". סערה זו מוכיחה יותר מכל את חשיבות היצירה הדוקומנטרית להמשך פעילותה של חברה דמוקרטית מתוקנת".