כפר קאסם: "כל עוד אוכלים ביחד - הכול בסדר"

תושבי כפר קאסם מנסים לשוב לשגרת הדו-קיום, זאת לאחר שאתמול התברר כי המחבלת שביצעה את פיגוע הדקירה בראש העין מתגוררת בעיר. "לאירוע שהתרחש אתמול אין השפעה", אמרו התושבים. גם הקונים מהישובים היהודיים שנכנסים מדי יום לעיר מסרבים לשנות הרגלים: "לא נפסיק להגיע לכאן"

ביום שלאחר הפיגוע בראש העין, בכפר קאסם ממשיכים לשמור על הדו-קיום המתקיים מדי יום עם היישובים השכנים, זאת על אף שהתברר כי המחבלת שביצעה את הפיגוע היא תושבת המקום. "לא חשבנו שאירוע כזה יתרחש, לאף אחד אין אינטרס שדבר כזה יקרה", אמרו היום (שני) בעיר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

עיסא חיתאם, תושב כפר קאסם, טוען כי העסקים נמשכים כרגיל, וכי השכנים מהיישובים היהודיים ממשיכים לבקר בעיר. "לאירוע אתמול אין השפעה", אמר חיתאם לחדשות 2 Online. "יהודים נכנסים ויוצאים חופשי. כולם מתפרנסים ביחד פה, ואם מסתכלים - רוב הלקוחות הם יהודים. אנחנו מקבלים את כולם בברכה".

"האירוע הזה הוא נקודתי ולא משקף את מה שקורה כאן", הוסיף חיתאם. "אירוע מהסוג הזה פוגע בכולם. אני בטוח ב-90% שמה שקרה בראש העין לא היה מכוון".

בעיר אף העלו סברות בנוגע למצבה הנפשי של המחבלת וטענו כי אפשר שפעלה מתוך לחץ אישי. "שמענו שהיתה לה בעיה קודמת בבית", אמר חאלד חרבאווי, עובד במאפיית אורות ירושלים בעיר, "אולי מדובר בריב שגרם לה לעשות את הדבר הזה".

לדבריו, לאירוע אתמול לא היתה השפעה ממוקדת, אך גל הטרור הנוכחי הוביל לירידה בפעילות העסקית: "אולי לדקירה אתמול לא היתה השפעה רבה, אבל בחצי השנה האחרונה הורגשה פגיעה גדולה בעסקים בכפר. אצלנו במאפייה הייתה ירידה של כ-40% במכירות".

"כל עוד אוכלים ביחד - הכול טוב"

אמש, לאור האירוע, מועצת העיר כפר קאסם כינסה ישיבה מיוחדת והוציאה הודעה בה גינתה את המקרה. בהודעה נכתב כי המועצה קוראת לשים סוף למקרי האלימות.

במקביל, תושבי היישובים היהודיים שהגיעו היום לעיר, הסכימו עם הרוח החיובית שהפגינו תושביה. "מתי שצריך אנחנו מגיעים לכאן בכדי לעשות קניות", אמר עופר מראש העין. "האירוע הזה לא צריך להשפיע".

"כל עוד אנחנו אוכלים ביחד - הכול בסדר", הוסיף דניאל מבת חפר. "זה יכול לקרות בכל מקום. אם זה קורה בחו"ל זה יכול להיות גם פה. אנשים לא יפסיקו להגיע לכאן - אני בכל אופן לא אפסיק".

לפניות לכתב: Azria@ch2news.co.il