פרקליט המדינה: "הסדרה על הרצח - סכנה לדמוקרטיה"

שי ניצן נאם בכנס לשעת עורכי הדין באילת ותקף את הסדרה על רצח תאיר ראדה. "מדובר בתאוריות שנחקרו ביסודיות ונשללו", הבהיר. על העדות הדרמטית ששודרה אמר: "האדם הזה לא יציב בנפשו, אך זה לא שינה ליוצרים". צפו בהתקפה החריפה

פרקליט המדינה שי ניצן נשא היום (שני) נאום תקיף בכנס לשכת עורכי הדין באילת ומתח ביקורת על סדרות התחקירים השונות, שחותרות לטענתו תחת הפרקליטות ושלטון החוק. ניצן התייחס לסדרה "צל של אמת" העוסקת ברצח הילדה תאיר ראדה בו הורשע רומן זדורוב ואמר: "מדובר בסדרה שבה העובדות לא חשובות אלא הרייטינג, זה צל חיוור מאוד של אמת!".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"בדרך כלל אנחנו מתייחסים לתיאוריות כאלו בסלחנות", אמר פרקליט המדינה, אך התריע כי הפעם מדובר בסכנה ממשית לדמוקרטיה. "ששה מתוך שבעה שופטים הרשיעו את זדורוב, ובסדרה לא הוצגו הראיות שבגינן הורשע כלל וכלל", טען. "למרות זאת, תיאוריות אחרות שנמצאו לא קבילות ונחקרו ביסודיות קיבלו במה רחבה".

בדבריו שם דגש פרקליט המדינה על עדות ספציפית שהוצגה בסדרה התיעודית. "היה שם אדם שנקרא א.ח שטען כי חברתו היא מעין אדם זאב צמא דם והיא זו שרצחה את תאיר", אמר. "העדות הזו לא הפריעה לאותו אדם להמשיך לגור עם חברתו הזאבה צמאת הדם. בדיקה קפדנית מצאה שהאדם הזה אינו יציב בנפשו. אך כל זה לא שינה ליוצרים".

"חפותו של אדם לא תיקבע ע"י הצופים" (חדשות 2)

לדברי ניצן, עדותו של א.ח נחקרה לעומק בפרקליטות ובמשטרה ונמצאה חסרת בסיס לחלוטין. "התגלה כי היה לו מניע להעיד נגד חברתו", הסביר. "הממצאים האובייקטיבים מראים כי הגרסה לא תואמת את המציאות".

ניצן מתח ביקורת גם על הסקרים שמתפרסמים בתקשורת על וההתייחסות הנרחבת לדעתו של הציבור בנוגע לפרשיות משפטיות כמו רצח תאיר ראדה והירי במחבל המנוטרל בחברון. "המערכת המשפטית אינה תכנית ריאליטי!", אמר בכעס. "אנחנו צריכים לשאול את עצמנו, האם אנחנו מוכנים לכך שחפותו של אדם תקבע על ידי צופי טלוויזיה?".