האזינו: כשקרן נויבך בכתה באמצע שידור

מגישת הרדיו הוותיקה ראיינה את אביו של יוסף סלמסה ז"ל, שנעצר על ידי שוטרים באלימות ולאחר כמה חודשים התאבד בשל מצוקה נפשית. האב הכואב האשים את המשטרה בהתעללות ביוצאי אתיופיה ובהיטפלות לשכבה החלשה ביותר במדינה ואמר: "שיקרו לי, לא סיפרו לי מה קרה, איך אגדל פה ילדים?". נויבך לא הצליחה לעצור את הדמעות

טדלה סלמסה, אביו של הנער האתיופי יוסף סלמסה ז"ל שנעצר על ידי המשטרה תוך שימוש באלימות ולאחר כמה חודשים התאבד, התראיין לקרן נויבך ברשת ב' וגרם גם למגישת הרדיו הוותיקה להשתנק בשידור. "השוטרים שיקרו לי, הם לא נתנו לי שום מידע על הבן שלי", סיפר האב בכאב. "הם עבדו על האזרחים המסכנים ביותר".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הריאיון עם אביו של הצעיר יוצא אתיופיה מגיע פחות משבוע לאחר שהמפכ"ל רוני אלשיך החליט כי אין מקום להמשיך את החקירה נגד השוטרים שעל פי החשד נהגו כלפי סלמסה באלימות. האב השכול האשים את המשטרה בשקרים ובטיוח החקירה וסיפר על המציאות הקשה של יוצאי אתיופיה בישראל.

"אנחנו מסכנים, אני לא יודע איך אני אגדל את הילדים שלי", אמר האב. "הם לא רוצים ללמוד, לא רוצים לאכול לא רוצים כלום. השוטרים הגנו על החברים שלהם, הם שיקרו לנו".

לפני שנתיים נעצר יוסף סלמסה על ידי שוטרי זיכרון יעקב שחשדו כי היה מעורב בסדרה של פריצות לבתים. השוטרים מצאו אותו בגינה ציבורית עם חבריו ועצרו אותו במעצר אלים שכלל ירי של אקדח טייזר. חבריו סיפרו כי לאחר שנורה וחושמל, השוטרים בעטו בו ונתנו לו לפרפר על הרצפה.

לאחר המעצר האלים הושלך סלמסה על הרצפה בחצר תחנת המשטרה כשהוא אזוק בידיו ורגליו. אביו הגיע לתחנה ומצא אותו במצב קשה זה ממנו לא התאושש. כמה חודשים לאחר מכן, נמצאה גופתו למרגלות צוק בבנימינה, שם ככל הנראה לקח את חייו בידו בשל מצוקתו הנפשית החמורה.