כך תתמודד ישראל עם צונאמי בחופי הים התיכון

התרגיל שזכה לכינוי "נחשול כחול" נפתח הבוקר בצפירת חירום, ובמסגרתו תרגלו גופי הביטחון וההצלה תרחיש של גל צונאמי בחופי אשדוד ואשקלון. במהלך התרגיל פונו תושבים לנקודות כינוס בהתאם לשילוט מיוחד. צפו

רק תרגיל: גופי החירום בישראל קיימו הבוקר (שני) לראשונה תרגיל המדמה התמודדות עם גל צונאמי מהים התיכון שישטוף את חופי ישראל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

התרגיל שנפתח בשעה 10:00 בצפירת חירום וזכה לכינוי "נחשול כחול", מדמה פגיעה של גל צונאמי בחופי אשדוד ואשקלון. במסגרת התרגיל, בוצע פינוי תושבים ומתרחצים מהחופים אל נקודות כינוס בטוחות בהתאם לשילוט מיוחד.

התרגיל נערך במטרה להעלות מודעות ציבורית לנושא ובכדי לתרגל מענה אפקטיבי ומותאם של כלל גורמי החירום בישראל. התרגיל נערך בידי רשות החירום הלאומית במשרד הביטחון ומשטרת ישראל, בשיתוף פעולה עם פיקוד העורף, הרשויות המקומיות וגופי חירום.

אשדוד, הבוקר (דוברות עיריית אשדוד)

עד כה תועדו באזור הים התיכון כרבע מכל מקרי הצונאמי הידועים במהלך ההיסטוריה האנושית. בכל 100 שנים בממוצע מתרחש אירוע צונאמי משמעותי במזרח הים התיכון. כמו כן, מדי 250 שנים בממוצע, פוגע צונאמי בחופי הים התיכון של ישראל.

מהמשטרה נמסר כי התרעה על צונאמי אפשרי מתקבלת בישראל אחת לשלושה חודשים בממוצע. ההתרעות האחרונות התקבלו באפריל אשתקד, בעקבות רעידות אדמה שהתרחשו סמוך לכרתים וקפריסין.