תל אביב: מטוס קל נחת בים

מטוס קל שעמד לנחות בשדה דב ביצע נחיתת חירום בים ליד חוף מציצים בתל אביב. כוחות שיטור ימי חילצו את שני הנוסעים שהיו על כלי הטיס. מצבם קל והם הועברו לקבלת טיפול רפואי. הערכה: אחד המנועים כבה

מטוס קל ביצע נחיתת אונס בים סמוך לשדה דב. המטוס, שעליו שני נוסעים, דיווח על מצב חירום ולא הצליח לבצע נחיתה על המסלול. סיבת ההתרסקות במים נבדקת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

המטוס התרסק בים ליד חוף מציצים לאחר שהניסיונות לנחות כשלו. לאחר מספר דקות כוחות השיטור הצליחו לחלץ את השניים במצב קל והעבירו אותם לקבלת טיפול רפואי.

זנב המטוס מחוץ למים

ממגדל הפיקוח נמסר הטייס והנוסע נצפו צפים על פני המים. אזרחים בחוף דיווחו אף הם כי הבחינו בנוסעים כשהם בהכרה.

האירוע התרחש סמוך לשעה 17:00 אז התקבל הדיווח במגדל הפיקוח בשדה דב. במקביל דיווחו גם עדי ראייה למשטרה על ההתרסקות במים. סירות של משטרת תל אביב יצאו לעבר שברי המטוס, שהחל לשקוע.

פינוי הנוסעים לקבלת טיפול

"הגענו עם האמבולנס לדק הצפוני אליו כבאים חילצו את שני הטייסים, גבר כבן 57 וגבר כבן 41 כשהם בהכרה מלאה", סיפר דרור שמולביץ, חובש בכיר במד"א. "הענקנו להם טיפול רפואי ראשוני ופינינו אותם לבי"ח איכילוב כשמצבם מוגדר קל ויציב. בנוסף טיפלנו בשני אזרחים שנחתכו מהסלעים כשסייעו בפעולות החילוץ מהמים".

תחילה המטוס דיווח על בעיה בגלגלים, אבל ככל הנראה הייתה לו גם בעיה במנועים. על המסלולים בשדה דב כבר נערכו לנחיתת חירום אך המטוס לא הצליח להגיע. המטוס שייך לחברת תעופה פרטית שנקראת "טמיר".