שביתת בוחני הנהיגה נמשכת: "המצב מתסכל, מבזבזים כסף לשווא"

בוחני הנהיגה ממשיכים בשביתתם במחאה על החלטת משרד התחבורה להפריט את מערך המבחנים, ובינתיים התלמידים ממשיכים להמתין לטסט המיוחל. "אנחנו ממשיכים לבזבז זמן וכסף", אומרים התלמידים. מורה לנהיגה: "כשתסתיים השביתה הבלגן יימשך"

"המצב פשוט מתסכל" (ארכיון) (משה שי / פלאש 90)

"השביתה הזו פשוט מתסכלת" - בני נוער ברחבי הארץ מוחים בעקבות השביתה בה פתחו בוחני הנהיגה, בשל החלטת משרד התחבורה את מערך מבחני הנהיגה המעשיים - טסטים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אנחנו פשוט סובלים", אמרה לינוי בת ה-17 מאריאל. "עבר כבר חודש וחצי מאז שנכשלתי בטסט הראשון. במקום לגשת ישר בפעם השנייה אני צריכה להוציא עוד מלא כסף על שיעורים נוספים בשביל הרענון. עד עכשיו בזבזתי 6,000 שקלים - וזה עוד ימשיך לעלות. יכולתי כבר לסיים עם זה אם השביתה לא היתה מתקיימת. זה מתסכל".

גם מוטי בן ה-17 מעיד כי הוא נאלץ לשלם סכומים גבוהים בהמתנה למבחן הנהיגה המיוחל. "אני מחכה לטסט ראשון ואני סתם מבזבז כסף שאין לי", אמר.  "אני עובד קשה בשביל הכסף הזה. הוציאו לי כבר את כל החשק להוציא רישיון".

במקרה של לירון, בת 18 המתגוררת בשוהם, הזמן משחק לרעתה. היא לומדת כבר שנה שלמה לקראת הוצאת הרישיון, ובקרוב היא עומדת להתגייס לשירות בצה"ל. "בקצב הזה זה לא עומד לקרות", אמרה. "אני אתגייס ובטח יהיה לי יותר קשה לגשת לטסטים. נכשלתי בשני מבחני נהיגה ומאז אני מחכה לטסט הבא במשך יותר מחודשיים. כל השביתה הזאת גורמת לי לקחת שיעורי חיזוק ואין כסף לקחת את השיעורים האלו. פעם זה היה כי לא היו מספיק בוחנים ועכשיו בגלל השביתה".

"כשהשביתה תסתיים, הבלגן יימשך" (חדשות 2)

"גם מורה הנהיגה שלי מתוסכל", הוסיפה לירון. "יש לו מלא תלמידים שאמורים לגשת לטסט. גם ככה השיעורים יקרים ואני צריכה להוציא על שיעור כמו על ג'ינס, אני יכולה להשתמש בכסף הזה למטרות אחרות וזה פשוט מתסכל אותי מה שקורה כאן".

"התלמידים ימשיכו לסבול"

למחאה מצטרפים גם מורי הנהיגה, שנאלצים להתמודד עם המצב הבעייתי. "התלמידים ימשיכו להיות תקועים אם לא תימצא איזושהי אלטרנטיבה", אמר יואב, מורה לנהיגה מחדרה. "לדעתי יש להפעיל שני גופים במקביל, הזכיינים של משרד הרישוי וקבלן פרטי. לא הייתי מפטר את הבוחנים. במצב כזה תתקיים תחרות ולא יווצר המונופול המדובר. כשיהיו יותר חברות יהיה יותר קל, השירות ישתפר והמחירים יירדו".

"התלמידים מסכנים, והם ימשיכו לסבול", הוסיף יואב. "כשהשביתה תסתיים יהיה פה צוואר בקבוק ענק, פקק מטורף, כי מורה נהיגה לא יוכל להגיש את כולם ביחד. החברה הקבלנית שאמורה לעבוד תיכנס לעניינים רק בעוד כחצי שנה, ולא ברור איזה פתרון יהיה לתלמידים בפרק הזמן הזה. התלמידים מצדם, מסתמכים על כך שהם רואים באופק את מבחן הנהיגה. אך אם אין מבחן, למה שילמדו? חייבים שינוי מיידי".   

לפניות לכתבת: Ch2news.avivitm@gmail.com