ההסתדרות מצטרפת למאבק הטסטרים

אגפים נוספים בשירות המדינה מצטרפים למאבק של בוחני הנהיגה וישביתו את כל שירותי גביית המיסים בישראל. בנוסף, תופסק גביית האגרות והקנסות. "לא נסכים להתנהלות כוחנית של אף מעסיק כלפי העובדים", אמר וי"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן

מאבק הטסטרים נכנס לשבוע ה-3 (משה שי / פלאש 90)

שביתת בוחני הנהיגה ועובדי משרד התחבורה תיכנס מחר (ראשון) לשבוע השלישי כשבשירות המדינה מודיעים על החרפת המאבק. כצעד ראשון החל ממחר תופסק גביית המיסים בישראל ולא תהיה גבייה של קנסות ואגרות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בהתאם להחלטת מטה המאבק של עובדי המדינה, תושבת ממחר יחידת שע"מ (שירותי עיבוד ממוכנים), המספקת בין היתר, שירותי מידע ממוחשבים לרשות המיסים וכתוצאה מכך תופסק באופן מלא גביית המיסים. בנוסף תופסק גם פעילותה של רשות האכיפה והגבייה שאחראית לגביית הקנסות, האגרות וההוצאות למדינה ולא ניתן יהיה לשלם קנסות שונים.

במקביל בדומה לשבועיים האחרונים, לא יתקיימו השבוע טסטים ברחבי הארץ, עובדי משרד התחבורה ימשיכו בשיבושים וישביתו סניפים של משרדי הרישוי במחוזות השונים.

"לא נסכים להתנהלות כוחנית של אף מעסיק כלפי העובדים, ובוודאי שלא ניתן לזה לעבור על סדר היום כשהמעסיק הוא המדינה בעצמה", אמר יו"ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן. "כוונת המדינה להעביר עובדים למעמד של עובדי קבלן ולקדם צעדים חד-צדדיים על גב העובדים, הם ביטויים למדיניות פסולה".

"ההסתדרות תמשיך לפעול בכל האמצעים שעומדים לרשותה על מנת לצמצם צורות העסקה נצלניות וכדי להבטיח כי אף מהלך או רפורמה, שיש להם השלכות על העובדים, לא יצאו לפועל מבלי שלעובדים היה חלק בקבלת ההחלטות", הוסיף ניסנקורן.