אחרי השערוריות והמסעדות שנסגרו: רושפלד חוזר לבשל

זו הייתה שנה קשה עבור השף יונתן רושפלד. המסעדות שלו נסגרו בזו אחר זו, עלו נגדו טענות על מחירים מופרזים וניתוק מהמציאות – והיו גם מריבות פומביות עם שפים מתחרים. רושפלד גם אכל בלי הכרה, במה שנראה כמו מסלול של הרס עצמי, עד שלקח את עצמו בידיים, ירד במשקל – וחזר לחיים

השף חוזר למטבח: כבר חודשים שיונתן רושפלד הוא שף ללא מסעדה. אחד השפים החשובים והמשפיעים בישראל נאלץ לסגור את המסעדות שפתח - וגם הסתבך בשערוריות עם שפים אחרים. מי שעבד איתו לאורך השנים העיד שהוא אדם לא קל, אבל בגלל הרף הגבוה שהוא מציב לעצמו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אני לא קל במה שאני דורש מעצמי ואז מכולם", מעיד רושפלד. "בכל מסעדה שפתחתי היה פח שהיה מוכן לידי, וכל מי שעבד איתי ידע שמתוך 600 צלחות בערב, 40-50 ימצאו את עצמן בפח".

המסעדה הראשונה שפתח רושפלד נסגרה בגלל האינתיפאדה השנייה, בהמשך שימש במשך כמה שנים כשף פרטי ולאח מכן חבר למשפחת שטראוס ויחד הם הקימו עוד כמה מסעדות. האחרונה שבהן נסגרה לפני שלוש שנים.

בדרך, היו גם שבע עונות של מאסטר שף שבהן שימש כשופט שאומר את כל מה שהוא חושב, בלי חשבון, הכל בפנים - בדומה לחיכוכים הסוערים עם קולגות. "ניחנתי בכמה תכונות שחלק פחות טובות וחלקן יותר טובות", משתעשע השף, "חלק אוהבים את זה וחלק לא".

מה הוביל את אחד השפים המצליחים בישראל לסגירת המסעדות שלו - ואיך חזר לתלם וגם השיל 30 קילוגרמים ממשקלו בדרך? צפו בכתבה המלאה