כך ייעשה לפקח שהעז לבצע ביקורת בבית ראש העיר

באחרונה נחקרים בכירים רבים בעיריית קריית שמונה, בחשדות שונים. לתוך הקלחת הזאת מתווסף עכשיו עוד סימן שאלה: האם ראש העירייה ביצע חריגות בנייה בביתו וניסה להסתיר אותן באמצעות מנכ"ל העירייה? הקלטה שהגיעה לידי חדשות 2 חושפת מסכת לחצים שהופעלה על פקח שניסה לבדוק את חריגות הבנייה לכאורה

קריית שמונה סוערת: בכירים בעירייה מגיעים בזה אחר זה להיחקר, כל אחד והחשדות שנקשרים בשמו, אבל השיא נרשם כשפקח נשלח לבית ראש העירייה כדי לבדוק אם הוא ביצע חריגות בנייה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

עם היוודע דבר ביקורו של הפקח, הוא זומן לשיחה אצל מנכ"ל העירייה, אשכול שוקרון, שביקש לדעת מי יזם את הבדיקה. הקלטה של שיחה בין שוקרון לבין מנהלי אגף הפיקוח בעירייה הגיעה לידי חדשות 2.

"אני רוצה לדעת האם ביצעתם בדיקה בבית של ניסים (ראש העירייה)", אמר שוקרון למנהלי אגף הפיקוח. "אני רוצה להבין, כתוב שם שביצעתם בדיקה. מדובר פה בראש עיר, בסדר? עזבו רגע את כל רעשי הרקע שיש, נגיד שאין אותם. מה, יעלה על הדעת שפקח של עירייה יעשה ביקורת בבית של ראש העיר?".

הבדיקה הזאת, יוזמה של היחידה המחוזית לפיקוח בנייה במשרד הפנים, מתווספת לחקירה של היחידה הארצית לחקירות הונאה שבודקת בחודשים האחרונים חשד לעבירות שוחד בחירות ושיבוש מהלכי חקירה של ראש העירייה והמנכ"ל.

לטענת הפקח, לאחר השיחה עם המנכ"ל הוחלט להוריד את סעיף החזקת הרכב ממשכורתו. מנגד, ראש העירייה הגיש תלונה על הסגת גבול.

ממנכ"ל העירייה אשכול שוקרון נמסר בתגובה: "אין קשר בין הפסקת הוצאות הרכב לבין השיחה שהתקיימה בלשכתי. אני הבהרתי שאיני מעוניין לדעת על פרטי או תוצאות הבדיקה, אלא רק האם נכנסו אנשים לחצר ביתו של ראש העיר".

מראש עיריית קריית שמונה ניסים מלכה נמסר בתגובה: "מדובר ברדיפה פוליטית המנוהלת וממומנת על ידי גורמים בעלי אינטרסים כלכליים, שבמסגרתה נמסרת אינפורמציה כוזבת לאמצעי התקשורת ולגורמים אחרים. כל מה שנבנה בביתי נבנה על פי כל חוק ודין".