נתניהו לאב החייל החשוד בירי במחבל: "סמוך על החקירה"

רה"מ שוחח הערב עם אביו של החייל שירה במחבל בחברון. "כאבא לחייל אני מבין את המצוקה שאתם מצויים בה", אמר בשיחה שהתקיימה לבקשת המשפחה. "אני סומך על צה"ל ועל הבדיקה ב-100% ואני חושב שגם אתה צריך"

"מבין את מצוקתך". נתניהו (רויטרס)

ראש הממשלה בנימין נתניהו שוחח הערב (חמישי) עם אביו של החייל החשוד כי ירה במחבל המנוטרל בחברון, זאת בעקבות בקשת משפחתו של החייל. "כאבא לחייל אני מבין את המצוקה שאתם מצויים בה", אמר נתניהו לאבי החייל. "אני סומך על צה"ל, על הרמטכ"ל ועל הבדיקה ב-100% ואני חושב שגם אתה צריך לסמוך על המפקדים ועל הבדיקה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"שמעתי את הדברים שאמרת", אמר ראש הממשלה. "החיילים שלנו עומדים בחודשים האחרונים באומץ לב ובנחישות מול התקפות טרור ומול מרצחים שבאים להרוג אותם. הם נדרשים לקבל החלטות בזמן אמת, בתנאי שטח, בלחץ ובאי וודאות. זו מציאות לא פשוטה ואני בטוח שהבדיקה מתחשבת במכלול הנסיבות הללו. אני משוכנע שהיא תהיה מקצועית והוגנת כלפי הבן שלך", הוסיף ראש הממשלה.

עוד אמר ראש הממשלה בשיחת הטלפון כי "עם ישראל חייב להישאר מלוכד ומאוחד סביב הצבא משום שיש לנו רק צבא אחד ויש לנו עוד הרבה מבחנים גדולים לפנינו. רציתי לומר לך את זה מלב אל לב. את כל מה שיש לכם להציג - תעשו במסגרת הבדיקה - היא אמיתית, מקצועית והוגנת. אני מבקש ממך להבין את זה, שלא תחשוב לרגע שלא יתנו את הבדיקה האובייקטיבית וההגונה ביותר לבן שלך. אני מבקש שתעביר את זה לכל המשפחה".

בעקבות שיחת הטלפון העבירה ח"כ ציפי לבני ביקורת על התנהלות ראש הממשלה. "שיחת הטלפון למשפחת החשוד מעידה שוב שאין בעת הזאת ראש ממשלה בישראל", אמרה לבני. "מנהיג אמיתי ואחראי צריך לעמוד לצד הרמטכ"ל ושר הביטחון ולא לקרוץ להמון".