אחרי ההתנצלות - ביקור הניחומים

בעקבות מותו של תת אלוף מוניר עמאר בתאונת מטוס קל, פרסם סגן שר הביטחון אלי בן דהן הודעת ניחומים בה כינה את עמאר "ידיד ישראל" וספג ביקורת קשה. לאחר שהתנצל על הניסוח, הגיע לביקור ניחומים בבית משפחת עמאר בכפר ג'וליס . אחיו של עמאר: " "אנחנו מעריכים את ההזדהות שלך עם האובדן היקר שלנו "

אלי בן דהן בבית משפחת עמאר (חדשות 2)

בעקבות המבוכה בסוף השבוע שעבר, סגן שר הביטחון הרב אלי בן דהן הגיע היום (חמישי) לניחום אבלים בבית משפחתו של תא"ל מוניר עמאר ז"ל בכפר ג'וליס, שם ניחם את אימו אלמנתו ושאר בני המשפחה.

בעקבות מותו של עמאר ז"ל בתאונת מטוס קל,פרסם סגן השר הודעת ניחומים שעוררה סערה ברשתות החברתיות, לאחר שכינה את עמאר "ידיד אמת של ישראל". אלוף משנה עפיף עמאר כתב על הדברים הללו כי "בשם משפחת עמאר אני מודה לאלי בן דהן על הניחומים, רק שילמד שתא"ל מוניר עמאר איננו ידיד של אף אחד, מוניר ישראלי בכל רמ"ח אבריו, פטריוט כמו כל משפחת עמאר".

בן דהן מיהר להתנצל בהודעה נוספת בה טען: "הודעת האבל נוסחה שלא כהלכה, ואנו מצרים על כך". בן דהן הדגיש כי הוא "מוקיר את העדה הדרוזית ופועל למענה, ורואה בבני העדה אחים לדרך".

אחרי ההתנצלות, הגיע גם הביקור בבית המשפחה, שלווה על ידי השיח' מוואפק טריף המנהיג הרוחני של העדה הדרוזית בישראל. נדים עמאר אחיו של תא"ל מוניר עמאר ז"ל, אמר: "אנחנו מעריכים מאוד את ההזדהות שלך עם האובדן היקר שלנו של הבן והאח האהוב".

האח סיפר על שירותו של מוניר במנהל האזרחי, ותרומתו המיוחדת שם "מיום שישי אנחנו מקבלים ביחד משלחות מהרשות הפלסטינית ומראשי המתיישבים. כולם מגיעים ביחד ומדברים על מוניר את אותם הדברים. בנאדם אחד הוכיח שאפשר לחיות יחד. אנחנו מחויבים להמשיך את הרוח ואת המורשת שלו."