חברו של החייל: "אדם ערכי ומוסרי"

בית הדין הצבאי האריך בשלושה ימים את מעצרו של החייל החשוד ברצח מחבל בחברון, זאת בניגוד לתביעה הצבאית שדרשה להאריך את מעצרו ב-9 ימים. מחוץ לאולם הפגינו מאות בקריאה לשחררו. חברו בריאיון לחדשות 2: "יש לו חברים ערבים"

בית הדין הצבאי החליט הערב (שלישי) להאריך את מעצרו של החייל החשוד ברצח מחבל בחברון בשלושה ימים. זמן קצר לפני תום הדיון התייצב להגנתו של החייל חברו הטוב, ארנון אברהם. בריאיון לתכנית שש עם רינה מצליח, אמר אברהם כי החייל הוא "פשוט, ערכי ומוסרי, ממשפחה מאוד מכובדת".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מוקדם יותר הערב התחוללה דרמה בבית הדין הצבאי, כשהשופט אמר שאין מספיק ראיות על מנת להאריך את מעצרו של החייל בתשעה ימים. "אני מציע ששני הצדדים יסכימו להאריך את מעצרו ביומיים בלבד", אמר השופט. עורכי דינו של החייל הסכימו, אך התביעה הצבאית התנגדה. בסופו של דבר, החליט השופט להאריך את מעצר החייל בשלושה ימים.

"הוא ממש בחור זהב", המשיך אברהם שהדגיש כי שניהם מתגוררים בעיר מעורבת. "יש לו חברים ערבים, הוא ממש לא היה מעורב בפוליטיקה, לא היה לו שום שיוך פוליטי".

ארנון אברהם, היום (חדשות 2)

בתגובה לטענות לפיהן החייל כתב בעבר בעמוד הפייסבוק שלו "כהנא צדק" ועשה לייק לדברי הסתה של הצל נגד ח"כ זהבה גלאון, הסביר אברהם כי "זה היה בעקבות רצח שלושת הנערים, אבל זה לבין מי שהוא - יש מרחק עצום".

"לפני מספר שבועות, בזמן השירות שלו, הוא ראה ילד פלסטיני רעב, ויתר על מנת האוכל שלו ונתן אותה", הוא ציין. "אם אדם שעושה דבר כזה הוא לא ערכי, אז אני לא יודע מי כן ערכי".

חברו של החייל הבהיר כי הוא לא בקיא בכל פרטי החקירה, אך מצפייה בסרטון שהופץ הוא מזדהה מאוד עם חברו. "זה מצב שאתה מאוד חושש", הוא טען. גם אני הייתי בסיטואציה כזאת. בשנת 99' היה מחבל ששעטתי עליו. אם הנשק שלי היה עליי באותו רגע, הייתי יורה לו בראש".

אברהם לא יצר קשר עם החייל מאז שהתעוררה הפרשה, אך הוא פגש את בני משפחתו. "המשפחה עוברת תקופה קשה מאוד", הוא עדכן. "אביו עובר תקופה מאוד לא קלה, הוא מאוד ידוע וגם לו יש חברים מהמגזר הערבי".