קולנוען מיפו טען: אל על השפילה אותי

חאדר אבו סייף, עיתונאי וקולנוען מיפו שיתף בעמוד פייסבוק שלו על תהליך הבידוק החריג והמביך שעבר לטענתו עם שובו מפסטיבל סרטים בו השתתף והיה שותף להפקתו ברומניה. עד מהרה, הפוסט בו כתב כי "הבדיקה בוצעה כשאני חצי עירום והמאבטח עם כפפות על ידיו" הפך לוויראלי ברשת. אל-על: "פועלים על פי ההנחיות"

אבו סייף בזמן קבלת הפרס

חאדר אבו סייף, קולנוען ועיתונאי בן 28 מיפו, טען כי עבר חוויה משפילה לאחר ששב אתמול בטיסת אל על מבוקרשט לישראל. אבו סייף, שחזר מפסטיבל סרטים בו זכה בפרס על הסרט Oriented בו השתתף והיה שותף להפקתו, פרסם פוסט שהפך לוויראלי על ההתרחשויות בזמן שלדבריו הטיסה שבה נסע עוכבה - בשל נוכחותו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"טיסת אל על מבוקרשט לתל אביב עוכבה בחצי שעה אתמול מאחר ואחד הנוסעים העלה חשד לנשיאת חומר נפץ. הנוסע שעיקב את הטיסה הוא אני", כתב אבו סייף. "השיחה שהתנהלה ביני לבין הבודק הייתה מפתיעה. לא רק שהוא ידע מי אני, גם היו לנו חברים משותפים".

בהמשך תיאר אבו סייף את השיחה שהתנהלה בינו לבין איש הביטחון של אל על. "חאדר תרשה לי להביא לך כוס מים", אמר לו המאבטח. "אני לא צריך את הכוס מים שלך פשוט בוא נעשה את מה שצריך ונסיים את זה אני מתגעגע לבית שלי ושנינו יודעים שהסיבה שאני פה זה השם שלי", כתב אבו סייף.

"אני מצטער חאדר", השיב לו המאבטח. "אני יודע שיש בינינו חברים משותפים, אבל לצערי אלו הנהלים". אבו סייף אמר למאבטח להמשיך בעבודתו "כשאני חצי עירום והוא עם כפפות בידיים".

 "הוא שאל אם אני בטוח שאני לא רוצה כוס מים", כתב אבו סייף. "החזקתי לו את היד עם הכפפות הכחולות שעשויות מחומר דוחה ואמרתי 'אתה חייב להפסיק לשאול את זה', בוא תסיים ותן לי לחזור הביתה, אני רק רוצה הביתה".

"אתה מחבל ותישאר מחבל"

בשיחה עמו סיפר אבו סייף לחדשות 2 Online כי הוא מתורגל בבידוק הביטחוני בטיסות, אולם הפעם היה מדובר בבדיקה חריגה. למדי. "בגלל שהנהלת הפסטיבל מימנה את הכול, הם אלו שהזמינו טיסות של אל-על, דבר שאני לא היית עושה", אמר. ידעתי מה אני הולך לעבור.

"הם עיכבו את הטיסה, כי היו בטוחים שיש חומר נפץ", המשיך. "הם התחילו להגיד שהמכשיר התריע על חומר נפץ בתוכו. בואו תהיו ריאלים, גם אחמד טיבי היה על הטיסה. באל-על, אתה חייב להשפיל את עצמך - גם אחרי הבידוק. אתה נכנס אחרון מלטיסה וכולם ממתינים ומסתכלים עליך , כולם יודעים איפה היית".

(ארכיון) (דניאל נחמיה)

"המצב ההזוי ניכר על פניו של הבנאדם שעשה לנו את הבידוק", הסביר. "מצד אחד אני רואה כמה לא נעים לו והוא רואה כמה לא נעים לי. אני על תקן הסכנה והאיום הביטחוני - וזו סיטואציה לא הגיונית. משיחה קצרה בזמן הבידוק עלינו על זה שיש לנו חברים משותפים. תוך כדי חיפוש הוא אומר 'זה לא אישי'".

"אני חוזר עם פרס שנעשה בתל אביב ועל החיים שלנו כאן, אבל ההתייחסות היא שאתה מחבל ואתה תישאר מחבל", חתם אבו סייף.

מאל על נמסר בתגובה: "אל על פועלת על פי הנחיות גורמי הביטחון ומעבר לכך אינה יכולה להתייחס לנושאי ביטחון".

לפניות לכתב: Azria@ch2news.co.il