"אל תמהרו לשפוט את החייל"

אביו של החייל הפצוע מחברון תוקף את הסערה התקשורתית שהתעוררה עוד לפני שהחייל היורה, חברו של בנו, עמד למשפט על המעשה המיוחס לו. "זה לא בסדר שדבר כזה נהיה ישר ציבורי לפני שזה היה פנימי", אמר אביו של החייל לחדשות 2 Online. הוא אף תקף את הח"כים מהשמאל שגינו את הירי אך לא התקשרו להתעניין בשלומו של בנו

זירת האירוע, חברון (צילום הצלה יו"ש)

אביו של החייל שנפצע בפיגוע הדקירה בחברון מגיב לסערה הציבורית סביב האירוע אליו נקלע גם בנו. "זה לא בסדר שדבר כזה נהיה ישר ציבורי לפני שזה היה פנימי", אמר האב לחדשות 2 Online.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אם מישהו עשה משהו שלא צריך לעשות, אז כמו שיש פסקי דין בבתי משפט רגילים, גם את זה אפשר יהיה לפרסם באינטרנט, אבל לא לשחוט את הבן אדם לפני שבכלל בדקו את הנושא", הוא הוסיף. "זה ילד בן 19 שבא לשמור על התושבים. המדינה שלחה אותו לשמור על אנשים שחיים שם".

"תחקרו את הנושא, תפרסמו תוצאות עוד שבוע-עשרה ימים. זה הרי לא על רגל אחת. ואז תגידו אם זה מעשה חמור או מעשה לא חמור או מעשה בלחץ הנסיבות - וזהו. בלי כל הטררם הזה".

"מחכה לגלאון ועודה שיתקשרו לשאול מה שלומו"

עם זאת, חשוב היה לאביו של החייל הפצוע להבהיר כי הוא לא נוקט עמדה שתתמוך - או לא תתמוך - בחייל היורה, החבר של בנו. "לא רוצה להביע דעה", הוא אמר, "אני לא אומר אם הבחור עשה משהו טוב או משהו לא טוב, את זה בית המשפט יחליט".

אולם אביו של החייל מתח ביקורת על חברי הכנסת שהתבטאו במהרה נגד החייל היורה, בטענה שהיה ראוי שיתעניינו גם במצב הרפואי של בנו. "אני מחכה לטלפונים מכל אלו שגינו את זה ישירות - זהבה גלאון, איימן עודה... אני מחכה שיתקשרו לשאול מה שלומו. עברו ארבעה ימים, תתקשרו לשאול מה שלומו. אנחנו גם אזרחי המדינה".

גופת המחבל (צילום הצלה יו"ש)

לעומת זאת, האב סירב להתבטא באופן אישי נגד הרמטכ"ל איזנקוט. "אני לא מכיר את הרמטכ"ל אישית, אבל נראה לי שהבן אדם יודע את העבודה שלו, עושה את העבודה שלו, אני לא נכנס לזה בכלל", הוא אמר.