תא"ל מוניר עמאר הובא למנוחות

הלוויתו של ראש המנהל האזרחי התקיימה בשעה 12:00 בכפר ג'וליס. "מוניר היה ועודנו הישראלי היפה ששורשיו ורגליו נטועים בארץ הזו", ספד לו שר הביטחון יעלון. תא"ל עמאר נהרג ביום שישי בהתרסקות מטוסו הפרטי בגליל התחתון

"72 שעות - והטלפון לא חדל מלצלצל" (חדשות 2)

ראש המנהל האזרחי תא"ל מוניר עמאר שנהרג ביום שישי בהתרסקות מטוסו הפרטי הובא בצהריים (ראשון) למנוחות בכפר ג'וליס. עמאר הותיר אחריו אישה, שני בנים ובת. שר הביטחון משה (בוגי) יעלון, הרמטכ"ל גדי איזנקוט, מתאם פעולות הממשלה בשטחים האלוף יואב (פולי) מרדכי, השייח מואפק טריף ובכירי העדה הדרוזית השתתפו בטקס לזכרו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"מוניר היה ועודנו הישראלי היפה ששורשיו ורגליו נטועים בארץ הזו", אמר בלוויה שר הביטחון יעלון. "דמותו הצנועה אמורה לשמש לנו מצפן מוסרי וערכי ולהאיר עבור כונו את הנתיב בו חובתנו לפסוע: נתיב של סובלנות וסבלנות; של הכרה באדם באשר הוא אדם; של מאבק נחוש בהתלהמות, בשיסוי ובשנאה; של איפוק, מתינות ודרך ארץ".

גם מתאם פעולות הממשלה בשטחים, אלוף יואב (פולי) מרדכי, ספד לעמאר באומרו כי "כבר 72 שעות והטלפון אינו חדל מלצלצל. רבים האנשים אשר מצאו עצמם כואבים ואבלים על לכתך. משפחת עמאר, תאום פעולות הממשלה בשטחים וצה"ל תלווה אתכם, תחבר, תתמוך ותעמוד לצדכם. גורלנו נקשר", הוסיף.

"תת אלוף עמאר היה דוגמה ומופת למסירות ומנהיגות", הוסיף יושב ראש האופוזיציה, יצחק (בוז'י) הרצוג. "הוא היה שליח אמת של הקשר הבל יינתק בין מדינת ישראל לבין העדה הדרוזית, ושליחותו פרצה דרך ושברה תקרות זכוכית לרבים אחריו".

"היה שליח אמת". תא"ל עמאר ז"ל (דוברות מתפ״ש)

"עדיין לא מעכלים את הבשורה המרה, אבידה גדולה לנו ולמדינת ישראל"

ביום שישי נהרג תא"ל עמאר לאחר שמטוסו התרסק על צלע הר כמון שבגליל התחתון. "זה אבל כבד, אנחנו לא מעכלים עדיין את הבשורה המרה", אמר אלוף-משנה (מיל') עפיף עמאר, בן דודו של מוניר, לאחר ההתרסקות . "זו אבידה גדולה לנו ולמדינת ישראל. מוניר השקיע את כל מרצו ועבודתו עבור מערכת הביטחון וצה"ל ועשה נפלאות בכל הקשור לנושא הביטחוני".

לפני ששימש כראש המנהל האזרחי, כיהן עמאר כמפקד מחוז חיפה של פיקוד העורף וכן שימש כמח"ט חרמון. את שירותו הצבאי החל כלוחם בגדוד חרב ואף פיקד עליו בין השנים 2004-2006. בהמשך שימש כסמח"ט שומרון, קצין אג"ם של עוצבת הגליל וקצין מבצעים של פיקוד הצפון. בספטמבר 2009 מונה למפקד חטיבת חרמון ובאוגוסט 2013 מונה למפקד מחוז חיפה של פיקוד העורף - תפקיד שמילא עד יולי 2015.