משוגעים על סנפלינג: תלויים בין שמיים וארץ כבר מגיל 4

הם מתחברים לחבלים, זורקים את עצמם למטה וגולשים מצוקים בגובה של עשרות מטרים. כתבת "המהדורה הצעירה" התגברה על פחד הגבהים שלה והצטרפה לילדים שעושים סנפלינג מקצועי ברחבי הארץ. צפו בהם גולשים, וממשיכים גם אם לרגע הם נופלים

הילדים שמטפסים על מצוק "בית אריה", שמתנשא לגובה של 15 מטרים, ואחר כך גולשים ממנו בסנפלינג, לא שמעו כנראה על פחד גבהים: כבר מגיל 4 הם נקשרים לחבלים, מצטיידים בציוד תקני, בקסדה ובמדריכים מקצועיים – ועושים את כל הדרך למטה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

תמר זוהר, בת 8 מחיפה, גולשת ממצוקים כבר חצי שנה. "זה כיף", היא מסבירה את התחביב הלא שגרתי הזה. "בפעם הראשונה פחדתי כי זה היה גבוה - אז פשוט ירדתי יותר מהר".

הפעילות האתגרית הזו מתקיימת אפילו בחודשי החורף, כשהמצוקים חלקלקים מהגשם. שחר פרקל מחברת "eXteriorate" מבטיח שהגלישה היא עסק בטוח - בזכות שני חבלים שמאבטחים את הילד.

לא לפחד כלל (איתי שקולניק)

דוגמה לסכנה הזו קיבלנו ביום שבו שהתלווינו לילדים, כשתמר החליקה על הסלעים רגע לפני שנתלתה בין שמיים וארץ: חבל האבטחה החזיק אותה כדי שלא תחליק את כל הדרך למטה.

שחר המדריך מדגיש שכדי להצליח בפעילות מעין זו יש דבר אחד שצריך להתקיים -  הרצון של הילד לעשות אותה. "כל עוד הילד לא מפחד וההורה לא מכריח אותו, אני זורם איתו", הוא אומר.