חג פורים - חג גדול לא רק לילדים

חג התחפושות והמסיכות אמנם נחשב מאז ומתמיד לחגם של הילדים, כמאמר השיר הנודע, אלא שגם בני גיל הזהב, ילדים בנפשם וברוחם, החליטו לציין את החג בצבעוניות ובמקוריות: קשישים המתגוררים בדיור מוגן ברחבי הארץ עטו על עצמם תחפושות, תיעדו ושיתפו את התמונות, אלא מה

מוכרת פרחים, רקדנית בטן, אלאדין - וגם שתי סיניות שחצו את ה-90: חגיגות הפורים שנמשכו מאמצע השבוע ולאורך סוף השבוע כולו, היו חגיגה גדולה לא רק למיליוני ילדים ברחבי הארץ - אלא גם לסבים ולסבתות שלהם. קרנבל התחפושות השנתי של העם היהודי הגיע גם לסניפי הדיור המוגן של רשת "משען" ברחבי הארץ, בהם התחפשו הדיירים בני גיל הזהב - ונכנסו בגדול לאווירת החג הצבעוני והעולץ.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בגבעתיים בחרה לאה מרום, בת 83, להתחפש למוכרת פרחים חביבה - ואילו חברתה רחל כרמון, בת 77, החליטה להפוך ליום אחד לרקדנית בטן ועטתה שמלה צבעונית ומחייבת. רבקל'ה ניסקי, בת 72, הייתה נועזת מעט יותר - ובחרה להתחפש לדמות התנ"כית רחב, הנודעת בשל עיסוקה במקצוע העתיק בעולם.

מיכאל לידור הפך לאלאדין (משען רמת אפעל)

רבקל'ה התחפשה לדמות התנ"כית רחב (משען גבעתיים)

ברמת אפעל בחרו הדיירים לא רק להתחפש - אלא גם להזמין פיצה. משה ינקוביץ' בן ה-81 עטה על עצמו סרבל וקסדה, והתחפש לשליח - ואפילו לא שכח לבקש טיפ. הוא תועד יחד עם עמיתתו לדיור המוגן, רותי טורקניץ, שזכתה לטעום את הפיצה עם התוספות האהובות עליה. חברם מיכאל לידור, בן 83, חזר לימי ילדותו - והתחפש לאלאדין. שטיח מעופף או שדון שמגשים משאלות, עם זאת, לא נראו באופק.

חגיגת הפורים של בני גיל הזהב הגיעה אפילו עד באר שבע - שם עטו על עצמם הדיירים תחופשות של ליצנים, פאאות צבעוניות ואיפור שובב, והשתעשעו באווירת החג. בחיפה, רחל בוסקילה ומרים זלישניאק, שחצו את ה-90, בחרו להתחפש לסיניות - עם התלבושת המחייבת, בהתאם למסורת במזרח הרחוק.