הטייס שנהרג בתאונת המטוס הקל - ראש המנהל האזרחי

תת-אלוף מוניר עאמר, בן 47, נהרג לאחר שמטוסו התרסק על צלע הר בגליל התחתון ועלה באש. כוחות שהגיעו למקום חילצו אותו במצב אנוש, אך מותו נקבע תוך זמן קצר. יעלון: "מלח הארץ, אבידה עצומה"

תא"ל מוניר עמאר ז"ל (דובר צה"ל)

הטייס שנהרג בהתרסקות מהטוס הקל היום (שישי) בצהריים הוא ראש המנהל האזרחי, תא"ל מוניר עמאר - כך הותר לפרסום. עמאר נהרג לאחר שכלי הטיס אותו הטיס התרסק בהר כמון שבגליל התחתון. הוא נלכד בתא הטייס במטוס הבוער, וחולץ כשהוא במצב אנוש - אך כעבור זמן קצר נקבע מותו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לפני ששימש כראש המנהל האזרחי, כיהן עמאר כמפקד מחוז חיפה של פיקוד העורף וכן שימש כמח"ט חרמון. את שירותו הצבאי החל כלוחם בגדוד חרב ואף פיקד עליו בין השנים 2004-2006. בהמשך שימש כסמח"ט שומרון, קצין אגם של עוצבת הגליל וקצין מבצעים של פיקוד הצפון. בספטמבר 2009 מונה למפקד חטיבת חרמון ובאוגוסט 2013 מונה למפקד מחוז חיפה של פיקוד העורף, תפקיד שמילא עד יולי 2015. עמאר הותיר אחריו אישה, שתי בנות ובן. הלוויתו של עמאר תיערך ביום ראשון בשעה 12:00 בכפר ג'וליס שבגליל המערבי. 

"בתקופה הקצרה שמילא את תפקידו, זכיתי להכיר אדם משכמו ומעלה, ערכי וצנוע אשר ערכי אהבת הארץ והאדם היוו נר לרגליו", ספד לו מתאם פעולות הממשלה בשטחים, אלוף יואב (פולי) מרדכי. "ייחודו ואופיו של מוניר סחפו אחריו את פקודיו לאורך השנים".

"מוניר היה מלח הארץ - מאותם מובחרים ומובחרות אשר פורצים את הדרך לבני ובנות העדה בכל תחומי החיים", ספד לו שר הביטחון, משה (בוגי) יעלון. "מותו של מוניר הוא בראש ובראשונה אבידה עצומה למשפחתו, לחבריו ולעדה הדרוזית. הוא גם אבידה גדולה לצה"ל ולמדינת ישראל. יהי זכרו ברוך".

זירת ההתרסקות (מבצעי SOS)

התרסק, נלכד - ונהרג (מבצעי SOS)

הקשר עם עמאר, שהטיס מטוס פרטי קל מסוג MD10, אבד בשעות הצהריים והחלו סריקות אחריו. המטוס המריא בסביבות השעה 13:30 מחיפה, וכעבור כרבע שעה אבד עמו הקשר. כעבור פחות משעה אותר המטוס בצלע הדרומית של הר כמון, שם גם זוהה על ידי חיל האוויר. כוחות של מגן דוד אדום שהגיעו למקום עם ניידת טיפול נמרץ דיווחו כי אין גישה לרכב במקום, וכוחות של חיל אוויר הגיעו למטוס רגלית כדי לחלץ את הגבר.

"הגענו עם ניידת טיפול נמרץ למרגלות ההר, שם נערכה הערכת מצב של כוחות החירום", סיפר פראמדיק מגן דוד אדום אדי קחלני, "הגישה למטוס הייתה קשה ומסובכת, וכוח חיל אוויר בסיוע מסוק הגיעו אליו וחילצו גבר כבן 50. לאחר החילוץ חברנו עם המסוק שהעביר אלינו את הגבר כשהוא ללא רוח חיים, ונאלצנו לקבוע את מותו במקום".