לבנת חבלה, רימוני עשן ו"עוזי" ממלחמת ששת הימים. זה מה שהחזרתם

מבצע החזרת הציוד הצבאי, שהחל לפני ארבעה ימים ויימשך עד אמצע חודש אפריל, הביא ישראלים רבים להשיב למשטרה את הציוד ששמרו איתם מתקופת השירות הצבאי. במסגרת המבצע הוחזרו עד כה אמצעי לחימה רבים, תחמושת ואפילו לבנת חבלה צה"לית. "המטרה היא מניעת זליגה לגורמים פליליים ושמירה על שלום הציבור", מבהירים במשטרה

עוזי שהוחזר למשטרה במסגרת המבצע (חטיבת דובר המשטרה)

מבצע החזרת הציוד לצה"ל נכנס היום (חמישי) ליומו הרביעי, ועד כה הישראלים הצליחו להפתיע גם את אנשי המשטרה. אחרי שביום הראשון למבצע הוחזר תת-מקלע "עוזי" מתקופת מלחמת ששת הימים, לתחנות האיסוף הוחזרו אמצעי לחימה נוספים ומפתיעים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בעקבות ריבוי הנשק והתחמושת הצבאית בידי האזרחים, ומתוך החשש לזליגה של הציוד לגורמים פליליים, החליטו במשטרה לפתוח את מבצע החזרת הציוד. עד לתום המבצע ב-15 באפריל, יוכל כל מי שברשותו ציוד צבאי להחזירו לתחנות המשטרה מבלי שיינקטו נגדו הליכים פליליים.

רימון עשן שהוחזר למשטרה (חטיבת דובר המשטרה)

עד כה הוחזרו לתחנות השונות ברחבי הארץ תת-מקלע "עוזי", נפצים צבאיים, רימוני עשן, ציוד לחימה רב ולאחרונה גם לבנת חבלה ישנה. "ציוד מסוג זה מסכן בטיחותית את שלום הציבור", מדגישים במשטרה ומבקשים מהאזרחים להמשיך ולהשיב את אמצעי הלחימה.

מסוף המבצע - יינקטו הליכים פליליים (חטיבת דובר המשטרה)

במשטרת ישראל שבים ומדגישים כי בתום חלון הזמן של תקופת המבצע כל אמצעי הלחימה והציוד הצבאי שייתפסו יגררו נקיטת הליכים פליליים ומשפטיים מחמירים. לפרטים נוספים בדבר המבצע, ניתן לפנות למוקד המידע הארצי של משטרת ישראל, שמספרו 110.