תושבים ובעלי עסקים לעיריית תל אביב: בטלו את מסיבת פורים

ביום שישי הקרוב צפויה להיערך בכיכר המדינה מסיבת פורים ענקית בחסות העירייה, אלא שתושבים ובעלי עסקים באזור כבר מאיימים בתביעה - אם המסיבה לא תבוטל. "זה פוגע לנו בעסקים", כתבו במכתב זועם שהפנו לעירייה והוסיפו: "הרכב האוכלוסיה באזור אינו קהל יעד של מסיבות". העירייה בתגובה: "נציב סדרנים ונדאג לניקיון"

לא בכיכר המדינה? ילדים מחופשים (רויטרס)

"בטלו את מסיבת הפורים - או שנתבע מיליונים": דיירים ובעלי 132 בתי עסק בכיכר המדינה דורשים מעיריית ת"א לבטל את אירוע הפורים הענק המתוכנן בשישי הקרוב במקום - ומאיימים בתביעה על סך של 3 מיליון שקלים בגין הנזקים הצפויים. הם פנו אתמול (שלישי) לעירייה בדרישה לבטל את המסיבה, בטענה לפגיעה מתמשכת באיכות חייהם ופגיעה בעסקים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

למסיבת הפורים המתוכננת במקום בבוקר יום שישי, צפויים להגיע למעלה מ-100 אלף חוגגים, אלא שהדיירים ובעלי העסקים באזור מבקשים למנוע מהם להגיע, באמצעות פנייתו של עו"ד גיל צבע לעירייה.

"הרכב האוכלוסייה בכיכר המדינה אינו כזה אשר נוטל חלק ואינו קהל היעד של מסיבות", נכתב. "תושבי הכיכר ברובם הינם אנשים מבוגרים או בעלי משפחות, שהיו חפצים בפעילויות תרבות אחרות בכיכר ובוודאי לא מסיבות רועשות שמקומן הטבעי הוא פארק הירקון ולא במרכז מגורים של אוכלוסייה בוגרת".

עוד נכתב כי: "הקהל אשר פוקד את המסיבות, מלכלך את הכיכר וסביבתה, מחריב את הצמחייה ומשאיר את הכיכר ואת הרחובות הסובבים אותה מזוהמים. בני הנוער ויתר הקהל המגיע למסיבות אלו נוהגים לשתות ולהשתכר בסביבת הכיכר".

"המסיבה אינה מתאימה לאופי המקום, החוגגים שותים ומזהמים"

מעבר לדיירי הרחוב, שותפים לפניה כאמור גם בעלי העסקים במקום, המתכוונים השנה לא לפתוח את עסקיהם ביום ו' הקרוב, זאת לאחר שבאירוע אשר נערך בשנה שעברה גרמו המבלים נזק לבתי העסק שלהם.

"עיריית ת"א מזניחה במשך שנים ארוכות את הדיירים ובעלי העסקים בכיכר המדינה. מעבר להתעלמות מהמצוקות הפיזיות של הרחוב, פועלים בעירייה לקיים במקום אירועים שאין זה מקומם, בין אם מדובר במסיבות פורים המוניות אשר אינן מתאימות לאופי המקום, ובין אם באירועים אחרים כדוגמת מדורות ל"ג בעומר שפוגעות בעסקים", מספרת סילביה שוורצמן, בעלת חנות בכיכר המדינה.

"לצערי השנה אני ושאר בעלי העסקים לא נפתח את החנויות ביום ו', שעבורנו נחשב ליום הפעילות המרכזי במהלך השבוע. בכוונתנו לדרוש מעיריית ת"א פיצוי הולם על הנזקים הכבדים שנגרמים לנו".

במידה והעירייה לא תיענה לבקשות, מאיימים הדיירים ובעלי העסקים בכיכר המדינה לפנות בעתירה מנהלית לבית המשפט לביטול האירוע. אם בסופו של דבר הוא יתקיים - בכוונתם לתבוע את העירייה בגין הנזקים הצפויים בסכום של 3 מיליון שקלים.

מעיריית תל-אביב יפו נמסר בתגובה: "העירייה מודעת לחוסר הנוחות הזמנית, אשר עלולה להיגרם לתושבים עקב קיום אירועי חוצות, ועל כן דואגת כי האירועים יהיו פזורים על פני אזורים שונים בעיר. אירועים מסוג זה, מעודדים את העסקים ומחזקים את כח הקנייה של המבקרים המגיעים מהעיר ומחוצה לה. בכדי להפחית את עוצמת המטרדים לכל אזור במהלך האירוע, יוצבו סדרנים שיפקחו על חדרי המדרגות, הכניסות לבניינים (קדמיות ואחוריות) ותהיה גם פקחית. כמו כן, העירייה תדאג לניקיון המתחם".