התחפש לקופת צדקה - ובלע מטבעות

ילד בן 5 לקח ברצינות רבה מדי את תחפושת הפורים שלו, כשהחל לבלוע מטבעות כסף. כשאחד המורים הבחין כי הוא נחנק, הוא פונה למיון שם התגלו מטבעות נוספים תקועים בקנה הנשימה שלו. אחד הרופאים: "יכול היה להסתיים באסון"

מטבע הכסף שנתקע בקנה הנשימה (דוברות רשת 'טרם')

ילד כבן 5 מירושלים הגיע לתלמוד התורה בו הוא לומד כשהוא מחופש לקופת צדקה לרגל חג הפורים. כעבור זמן קצר הבחין אחד המורים כי הילד נחנק ולאחר בדיקה התברר שהחליט לבלוע מטבעות כסף כחלק מהתחפושת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

כשהבחין המורה כי הילד נמצא במצוקה הוא טפח על שכמו ומפיו נפלט מטבע, שככל הנראה בלע הילד מתוך קופת צדקה שהייתה בידו כחלק מהתחפושת. כשהמשיך הילד להשתעל, להזיל ריר ולהקיא, הוא הובהל למיון "טרם" בירושלים.

במיון גילו הרופאים מטבע נוסף שהיה תקוע בסמוך לקנה הנשימה של הילד, באמצעות מכשור מיוחד שהוחדר ללועו. בשל המיקום המסוכן, הוחלט להפנות את הילד לניתוח חירום בהרדמה מלאה בבית החולים שערי צדק. "במידה שהילד לא היה מגיע בזמן, האירוע יכול היה להסתיים באסון נורא", הסביר ד"ר דוד זלוטניק, המנהל הרפואי של מיון "טרם".

עוד הזהיר ד"ר זלוטניק את ציבור ההורים לקראת חג הפורים לבחור תחפושות בטיחותיות ולמנוע חפצים מסוכנים מהישג ידם של ילדים. "לא אחת אנו נתקלים בתחפושות שאינן בטיחותיות מספיק וגורמות לבעיות בריאותיות. אנו קוראים לציבור ההורים לגלות משנה זהירות בימים אלו", אמר.