בעקבות מתקפת הטרור בבריסל: שיבושים בלוח הטיסות

רשות שדות התעופה מעדכנת על שיבושים אפשריים בלוח הטיסות אל אירופה וממנה בעקבות פיגוע הטרור בנמל התעופה בבירת בלגיה. שלוש המראות מישראל לבריסל כבר בוטלו. הנוסעים מתבקשים להתעדכן עם חברות התעופה

ארכיון (איתי צין)

רשות שדות התעופה הודיעו על שיבושים בלוח הטיסות מאירופה ואליה בעקבות מתקפת הטרור בנמל התעופה "זוונטם" בבריסל.  נציגים של חברות התעופה יספקו הסברים לנוסעים המבקשים להגיע לישראל. נוסעים הממריאים לאירופה מתבקשים אף הם להתעדכן במוקדי המידע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בתוך כך, חברות התעופה "אל על", "בריסל איירווייז" ו"גט איירפליי" ביטלו את טיסותיהן המתוכננות לבירת בלגיה. ככל הנראה כל הטיסות שאמורות להמריא מנתב"ג לבריסל יבוטלו בהמשך היום.

מוקדם יותר הנחו גורמי הביטחון כי כל הטיסות הישראליות מאירופה אינן מורשות להמריא לישראל עד חצות. הנחייה זו בוטלה תוך זמן קצר, וברשות שדות התעופה הבהירו כי ייתכנו שיבושים נקודתיים.

נמל התעופה בבריסל

במקביל בנמל התעופה בן גוריון נפתח חדר מצב. על ציבור הנוסעים להתעדכן עם חברות התעופה.

נוסעים ישראלים שהמתינו בנתב"ג התאכזבו לאחר שהתבשרו כי הטיסות לבלגיה לא יצאו כמתוכנן. "בשעה 10:00 התקשרו אליי מחברת התעופה ושאלו אם שמעתי מה קרה", סיפרה נוסעת שהמתינה לטיסה לבריסל. 

"אמרו לי שעצרו את הטיסות ושהיה פיגוע באמריקן איירליינס", אמרה. "הצטערתי כי אני לא יכולה לדחות את הטיסה שתוכננה מראש. אני חייבת להיות שם עם המשפחה ולעשות סידורים ולצערי הרב זה לא מתגשם. המצב מלחיץ אבל אני כן רוצה לטוס ואני רוצה להיות יחד עם המפשחה שלי".