נתניהו נפגש עם העולים מתימן: "ברוך בואכם לארץ לישראל"

קבוצת היהודים שעלתה אמש לישראל מתימן נפגשה עם ראש הממשלה בנימין נתניהו שקיבל את פניהם באופן אישי וקרא עמם בספר התורה העתיק שהביאו מתימן. "הרבה שנים חשבנו להביא אתכם ובעזרת השם זה הסתייע", אמר נתניהו. כעת מקווים העולים שגם בעוד כמה חודשים יהיה מי שיזכור אותם ויקשיב לצרכים שלהם

ראש הממשלה בנימין נתניהו פגש הערב (שני) את קבוצת היהודים שעלו אמש מתימן לישראל במבצע חשאי. העולים הביאו עמם לפגישה את ספר התורה העתיק שנכתב בתימן לפני 800 שנה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"ברוך בואכם לירושלים, לארץ ישראל", אמר נתניהו לעולים. "אני מאוד נרגש לראות אתכם כאן. הרבה שנים חשבנו להביא אתכם ובעזרת השם זה הסתייע". במהלך הפגישה קראו יחד נתניהו ואחד הילדים שעלו מתימן בספר התורה.

"ברוך בואכם לארץ לישראל" (חיים צח / לע"מ)

מדובר בקבוצה של 17 יהודים שהגיעה לישראל, ובראשם הרב סלימן דהרי שבא עם הוריו ואשתו ופגש בלילה את ילדיו במרכז הקליטה. הרב הביא עמו את ספר התורה העתיק שכתוב על קלף מעור בהמה והשתמר במשך מאות שנים. הוא סיפר כי חלם להביא את הספר עמו לישראל - וכעת הגשים חלום.

במבצע החשאי הייתה מעורבת גם מחלקת המדינה של ארה"ב, וגורמים אמריקניים רשמיים סייעו לתאם את המעבר המורכב לאחר התנכלויות לקבוצת היהודים בדרך לישראל. שליחי הסוכנות היהודית ליוו את הקבוצה בחודשים האחרונים, ואמש קיבלו את פניהם עם הגיעם לנמל התעופה בן גוריון.

הקבוצה האחרונה של עולי תימן, הגדיל האחרון במרבד הקסמים, מחובקים ומחוזרים עכשיו, בתקווה שגם בעוד כמה חודשים יהיה מי שיזכור אותם ויקשיב לצרכים שלהם.