דרעי מרגיע: "לא אקצר את שעון הקיץ"

פרסום ראשון: יו"ר ש"ס ומי שמסתמן כשר הפנים הבא אומר כי לא יפעל לקיצור שעון הקיץ כך שיתחיל לפני יום הכיפורים. "שעון קיץ ארוך הוא דבר חשוב ובריא למשק והכלכלה, וטוב ומבורך לאזרחי ישראל. ככלל אני מאמין ששעון קיץ ארוך אינו מתנגש עם הציבור הדתי ואינו פוגע בחגים היהודים"

ח"כ אריה דרעי, ארכיון (רויטרס)

האיש שמפלגתו הובילה את קיצור שעון הקיץ אומר כי בניגוד לעבר, הפעם המפלגות החרדיות לא יובילו את קיצור שעון הקיץ, שיחל הלילה, כך שגם ביום כיפור ובסוכות בשנה הקרובה נהנה מעוד שעה של שמש, בהתאם לחוק שהועבר בממשלה האחרונה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

כניסתו המסתמנת של אריה דרעי למשרד הפנים עוררה חשש במערכת הפוליטית כי המעבר הערב לשעון הקיץ, יהיה האחרון במתכונת הארוכה, בעקבות עמדתם המסורתית של החרדים שתמכו בקיצור שעון הקיץ, כפי שהיה בעבר.

במענה לפניית חדשות 2 אמר היום השר המיועד דרעי כי בכוונתו להשאיר את השעון במתכונתו הנוכחית ולא לקצרו: "שעון קיץ ארוך הוא דבר חשוב ובריא למשק והכלכלה, וטוב ומבורך לאזרחי ישראל. ככלל אני מאמין ששעון קיץ ארוך אינו מתנגש עם הציבור הדתי ואינו פוגע בחגים היהודים".

שעון הקיץ יחל הלילה ב-02:00 (חדשות 2)

בקיץ 2013, לאחר השבעת הממשלה הקודמת שלא כללה נציגים חרדים בתוכה, החליטה הממשלה לתמוך בהצעתו של שר הפנים דאז גדעון סער ולהאריך בשלושה שבועות את שעון הקיץ, כך שיסתיים בסוף אוקטובר ולא לפני יום כיפור, כפי שהיה בעבר. באיחוד האירופי מתחילים את שעון החורף מאוחר יותר - ב-1 בנובמבר.

המצב הקודם גרם לכך שבשנים בהם החגים החלו מוקדם, באמצע ספטמבר, החל שעון החורף בזמן שהשמש שקעה מאוחר ועדיין האקלים היה חם מאוד. השמש שקעה ב-17:30וזרחה מאוד מוקדם - ב05:00, אז טענו החרדים כי שעון הקיץ מקשה עליהם להעביר את צום יום הכיפורים.