מחר לא ייערכו טסטים בכל הארץ

האיום מתממש: בוחני התנועה בכל רחבי הארץ לא יקיימו מחר מבחני נהיגה מעשיים, זאת במחאה על החלטת משרד התחבורה להפריט את מערך המבחנים. השר כץ: "הטסטרים לוקחים את הצעירים כבני ערובה"

החל מיום ראשון: שיבושים ב"טסטים" (משה שי / פלאש 90)

בוחני הנהיגה מחריפים את מאבקם: מחר (שלישי) לא ייערכו מבחני נהיגה מעשיים (טסטים) בכל רחבי הארץ, זאת במחאה על המכרז להפרטת מבחני הנהיגה המעשיים שיצא לדרך.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בוחני הנהיגה איימו כבר בשבוע שעבר שישבשו את עבודתם ואת פעילות מערך מבחני הנהיגה המעשיים בערים תל אביב, ירושלים, כפר סבא וחדרה. היום החליטו הבוחנים להתקדם צעד נוסף במאבק ולהשבית את הטסטים בכל רחבי הארץ.

"לא מתקבל על הדעת שבעת שבשירות הציבורי ובכלל המשק עוברים להעסקת עובדים בצורה ישירה, משרד התחבורה בוחר להעסיק באופן קבלני את בוחני הנהיגה", אמר יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן שתקף את ההחלטה.

"ההחלטה לא מתקבלת על הדעת". ניסנקורן (פלאש 90, אורי לנז)

ברנרד גרוסמן, יו"ר ועד בוחני הנהיגה, תקף גם הוא את החלטת משרד התחבורה להפריט את השירות. "הרפורמה שמתכנן שר התחבורה מבוצעת באופן דרקוני וחד צדדי, ללא כל הידברות אתנו", אמר גרוסמן והצהיר כי הוא וחבריו יילחמו בהחלטה עד אשר השר כץ יחזור בו.

שר התחבורה ישראל כץ התייחס לטענות בשבוע שעבר ואמר: "היום הוצאנו לדרך את תהליך הרפורמה במבחני הנהיגה. מבחן ראשון בתוך 3 ימים במקום 3 חודשים ומבחן שני בתוך 14 יום. כל זאת תוך שדרוג הבקרה והפיקוח על הבוחנים באמצעות צמצום שקול הדעת והתקנת מצלמות ו-GPS בתא הנהג. ומה עושה ההסתדרות במקום לברך? מכריזה על שביתות ועיצומים. 100 טסטרים לוקחים מאות אלפי צעירים וחיילי צה"ל כבני ערובה - ומנסים למנוע את שיפור השרות - רק כדי לשמור על המונופול.

"לא ויתרתי מול איומים, שביתות ולחצים ברפורמות שהובלתי ברכבת, בתעופה, בתשתיות ובנמלים, ולא אוותר גם כאן", הוסיף השר כץ. "טובת הציבור קודמת לאינטרסים צרים".