שמחה דמרי נטמנה: "אבא שבור, הוא רצה שתראי עולם"

יומיים לאחר הפיגוע הקטלני בטורקיה, משפחתה של שמחה דמרי נפרדה ממנה בצער: "אף אחד לא ידע שאת הולכת לטיול וזאת תהיה הדרך האחרונה". בנה ספד לה בבכי: "הם הרגו אותך בגלל היופי שלך"

הסוף העצוב לטיול הקולינרי המאורגן: היום (שני) נטמנה בבית העלמין בדימונה שמחה דמרי בת ה-60, שנרצחה בפיגוע באיסטנבול. בעלה אבי, שנפצע באורח בינוני בפיגוע, לא השתתף בהלווייה בשל מצבו הרפואי. ילדיה הספידו אותה מעל הקבר: "אף אחד לא ידע שאת הולכת לטיול וזאת תהיה הדרך האחרונה". בבכי הודו בני המשפחה: "כבר שלושה ימים שאנחנו בצער, ואנחנו לא מצליחים לקרוא לך שמחה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

דמרי, ששהתה בטורקיה כחלק מקבוצה מאורגנת של ישראלים שהגיעה לסיור קולינרי, הותירה אחריה ארבעה ילדים. בנה נדב שחזר את הרגע בו קיבל את הבשורה המרה: "לא מאחל לאף אחד את השיחה האחרונה שקיבלתי מאבא - 'היה פיגוע, אני פצוע בבית חולים ולא מוצאים את אמא'. מפה התחיל הסיוט שלנו".

נדב הוסיף בבכי: "כיבדת תמיד את כולם יותר מאת עצמך. עמוד התווך הלך לי, אני מתפלל שתחזרי. אבא שבור ולא מפסיק לקרוא לך שתחזרי, בבית החולים בטורקיה הוא זעק את שמך. אל תכעסי עליו – הוא רק רצה שתראי עולם ושיהיה לך טוב. את היית הכל בשבילו".

בני המשפחה הוסיפו, בהלוויה בה השתתפו גם חברי כנסת וראש עיריית דימונה, כי "את הטעם והניחוח שהבאת לעולם כבר אי אפשר יהיה להחזיר, אלו שהרגו אותך לא בגלל טעות שעשית, הם הרגו אותך בגלל היופי שלך". בנה נדב סיכם בעצב: "כל כך הרבה אנשים בא לכבד אותך כי את כיבדת את כולם, זאת הפעם הראשונה שאנחנו צריכים להפסיד אותך ככה".

רגעים ספורים לפני הפיגוע הרצחני בלב איסטנבול, תועדו הישראלים שנפגעו כשהם מבלים במסעדה סמוכה למקום הפיצוץ. בסרטון מתוך מצלמת האבטחה במסעדה נראים חברי הקבוצה כשהם אוכלים ולאחר זמן קצר יוצאים לרחוב - שניות לפני הפיגוע שגדע את חייהם של שלושה ישראלים.

אתמול נחת בישראל מטוס ועליו ארונותיהם של הנרצחים בפיגוע. שני ההרוגים הנוספים יובאו היום למנוחות:

אברהם גולדמן, בן 69 מרמת השרון, הותיר אחריו אישה (ניצה, שנפצעה קשה בפיגוע) ושלושה ילדים. הלווייתו תיערך היום ב-16:00 בחולון.

יונתן שור, בן 40 מתל אביב, הותיר אחריו אישה (ענבל, שנפצעה קשה בפיגוע) ושני ילדים. הלווייתו תיערך היום ב-17:00 בבית העלמין בקבוצת שילר.