האם והבת במצב קשה: "שיקום ארוך"

יהודית שריג (58) ובתה רותם שוורץ (32) שנפצעו קשה בפיגוע באיסטנבול נחתו היום בארץ ואושפזו בבית החולים שיבא - תל השומר. צביקה, אביה של רותם הביע תקווה כי יחול שיפור במצבן: "כל מה שעניין אותי זה להציל את חייהן"

צביקה שוורץ, אביה של רותם שוורץ (32) ובעלה לשעבר של יהודית שריג (58) שנפצעו קשה בפיגוע באיסטנבול, הביע תקווה כי במהלך אישפוזן בישראל יחול שיפור במצבן. "מצפה לנו עוד שיקום ארוך", אמר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

רותם ויהודית נחתו היום בישראל ואושפזו בבית החולים תל השומר, לצורך המשך טיפול רפואי. בריאיון לחדשות 2 סיפר שוורץ כי הקהילה היהודית באיסטנבול סייעה למשפחתו ברגעים הקשים שלאחר הפיגוע. "כל משפחה קיבלה מלווה צמוד של הקהילה", שחזר. "כל אחת קיבלה איש קשר מהקהילה שדובר גם עברית, גם אנגלית ומתרגם לטורקית. כך נוצר מצב שידענו יותר טוב ממשרד החוץ על ההתרחשויות".

"נחתתי שם כבר בשמונה בבוקר", המשיך שוורץ. "במקרה זה גם תוזמן כך שהמטוס של חיל האוויר היה שם. כל מה שעניין אותי זה להציל את חייהן".

נחיתת הפצועים בנתב"ג (דוברות מד"א)

הוא ציין כי גרושתו יהודית קיבלה טיפול רפואי זמן קצר לאחר האירוע בטורקיה. "הטורקים שחזרו לה את כלי הנשימה, עכשיו ינסו להוציא לה את תומך הנשימה כדי לראות איך היא מגיבה. זה שיקום ארוך אבל היא תתאושש לאט לאט".

בהמשך סיפר גם על מצבה של בתו רותם ציין כי היא צפויה לעבור מספר ניתוחים בבית החולים בארץ. "היא הולכת לתהליך של סדרה של 5-6 ניתוחים, זה לא עסק פשוט. כולם יעשו מה שצריך לעשות כדי שהכל יהיה בסדר".