יונתן חגג יום הולדת - ונרצח בפיגוע

הותרו לפרסום שמות שני הישראלים הנוספים שנרצחו באיסטנבול - יונתן שור, בן 40 מקבוצת שילר ואברהם גולדמן, תושב רמת השרון בשנות ה-60 לחייו. יונתן טייל עם אשתו ענבל, שנפצה קשה בפיצוץ ועברה ניתוח בטורקיה

פורסמו שמות 3 הנרצחים בפיגוע באיסטנבול: הבוקר (ראשון) הותרו לפרסום שמות שני הנרצחים הנוספים - יונתן (יוני) שור, בן 40 מקבוצת שילר ואברהם גולדמן, תושב רמת השרון בשנות ה-60 לחייו. אתמול פורסם שמה של שמחה דמרי, בת 60 מדימונה, שנרצחה אף היא באירוע הטרור.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

שור היה באיסטנבול לרגל יום הולדתו ה-40. לו ולאשתו ענבל, שנפצעה קשה בפיגוע, שני ילדים. הוא גדל והתחנך בקיבוץ קבוצת שילר והוא "הנין הראשון של הקיבוץ". הוא שירת בחיל המשטרה הצבאית, סיים תואר ראשון במשפטים ועבד בתחום ההיי-טק. יוני וענבל התגוררו יחד עם שני ילדיהם בתל אביב.

"אנו מודים לאנשי משרד החוץ ולצוות הרפואי של מד" א על הסיוע שהוענק לנו עד כה, ומתפללים לשלומה של ענבל, שנפצעה בפיגוע ועברה אמש ניתוח בטורקיה", מסרו בני המשפחה.

מיד עם היוודע דבר הטרגדיה בטורקיה, זימן ראש עיריית רמת השרון אבי גרובר את הצוותים המקצועיים בעירייה, שיצרו קשר עם בני משפחתו של אברהם גולדמן ומסייעים להם בכל דבר. ראש העיר שוחח אמש עם נציג המשפחה וחיזק אותם בשעתם הקשה: "נמשיך ללוות ולתמוך במשפחה ככל שיידרש. בשם תושבי רמת השרון אנו שולחים תנחומים למשפחות האבלות, קורבנות פיגוע הטרור ושולחים החלמה מהירה לפצועים".

אמש פורסם שמה של שמחה דמרי, בת 60 מדימונה, שנרצחה בפיגוע. שמחה טיילה יחד עם בעלה אבי במסגרת קבוצה מאורגנת של ישראלים שהגיעה לסיור קולינרי ברחבי איסטנבול יחד עם חברת "בייגלה". חברי הקבוצה הגיעו לאיסטנבול ביום חמישי ועשו סיור בתחנות שונות. הם הסתובבו באזור שדרות איסטיקלל, כשהמחבל המתאבד פוצץ את עצמו. בנם, יוחאי דמרי, יצא אמש בטיסה לטורקיה כדי לפגוש את אביו.

ראש העיר דימונה בני ביטון פרסם הודעת בה הביע צער על מותה של שמחה דמרי, תושבת העיר שנרצחה בפיגוע. "משפחת דמרי ובראשה האב אבי והאם שמחה הם משפחה שורשית בדימונה, מוכרת וידועה כתורמת לנזקקים ומסייעת למוסדות וגופים בסתר. שמחה הותירה אחריה שלושה בנים ובת וכן נכדים, וכמובן - את שמה הטוב". הוא הבטיח שהעירייה תעשה כל שביכולתה על מנת לסייע למשפחה ברגעיה הקשים והכואבים.

הבוקר המריא מטוס צבאי לאסוף את ההרוגים ואת יתר הפצועים הישראלים, לאחר שחמישה מהם - שמצבם הוגדר קל - כבר הוחזרו על ידי צוותי מד"א במהלך הלילה. במטוס הצבאי, שיצא לטורקיה בהוראת ראש הממשלה, נמצאת יחידת טראומה מוטסת בליווי רופאי פיקוד העורף ונציג משרד החוץ.

הושלם הליך זיהוי גופות הנרצחים

צוות מתנדבי זק"א סיימו את מלאכת הזיהוי, איסוף הממצאים והטיפול בכבוד המת של שלושת ההרוגים הישראלים. "עם צאת השבת יצאנו חמשת חברי המשלחת מטעם זק''א לנתב"ג עם כל הציוד הנדרש עבור מלאכת הקודש של איסוף הממצאים, הגופות והזיהוי", מסר מתי גולדשטיין, מפקד היחידה הבינלאומית של זק"א, שפיקד על המשלחת. "עם נחיתתנו בטורקיה, נסענו למקום הפיגוע לטפל בממצאים שנותרו עדיין במקום".

עבודת זיהוי הקורבנות נמשכה כל הלילה ועם סיום הטיפול, הועברו ארונות הנרצחים לשדה התעופה - שם יתקיים טקס זיכרון. לאחר מכן, יועמסו הארונות על המטוס שישיב את גופות הנרצחים לארץ.

ארונות הנרצחים בטורקיה, היום (זק"א)


"הניסיון המר של אנשי זק''א באסונות גדולים מגיע פעם נוספת למבחן המציאות וגם כעת בהצלחה גדולה, בפעילות מהירה של פחות מ-24 שעות הצליחו מתנדבי זק"א לזהות את גופות הקדושים ולהכשיר אותם להטסה ארצה ולהביאם לקבר ישראל", מסר יו"ר זק"א, יהודה משי זהב.